Radar Kafa

Teknolojinin Radarı

2021 Yılının En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı – 8

2021 Yılının En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı – 8 

Oyun teknolojisi, son on yılda inanılmaz sıçramalar ve sınırlar gördü. Çok uzun zaman önce, ciddi oyun için bir dizüstü bilgisayar bir fanteziydi. Ancak şimdi, çoğu oyunu sorunsuz bir şekilde çalıştıracak kadar güçlü hale geldiler. Bu da size sürükleyici bir deneyim sunuyorlar. Eski oyun dizüstü bilgisayarları genellikle pil ömrü, grafikler ve işlem hızından ödün veriyordu. Ancak en yeni cihazlar, güncellenmiş işlemciler, SSD’ler ve grafik kartları sayesinde neredeyse masaüstü oyun bilgisayarları kadar iyi performans gösteriyor. Hemen sahip olabileceğiniz 8 adet en iyi oyun dizüstü bilgisayarı için okumaya devam edin. 

1- Acer Predator Triton 500 
En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı

Acer Predator Triton 500 hızlı, gerçekçi, gelişmiş bir oyun deneyimi sunar. 300 Hz’e kadar yenileme hızları, tuş başına RGB klavye ve inanılmaz ses ile en yoğun oyunlar için bile idealdir. 

2- ASUS ROG Zephyrus 
En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı

Bu dizüstü bilgisayar neredeyse oyun alışkanlıklarınızı bir sır olarak saklayacak. 15,6 inç ekranı ve ince görünümü ile günümüzde çoğu Windows dizüstü bilgisayar gibi görünüyor. Ancak boyutunun sizi yanıltmasına izin vermeyin, bu Asus oyuna hazırdır. İnanılmaz performansa ek olarak, dizüstü bilgisayarın yanmasını önleyen yenilikçi bir soğutma sistemine sahiptir. Area-51’in fiyatından daha ucuza Asus ROG Zephyrus, benzer gücü daha küçük bir gövdede sunuyor. Bununla birlikte, bir HDR ekrana sahip olmaması, grafiklerini biraz daha az göz alıcı hale getiriyor. 

3- MSI GS66 Stealth 
En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı

MSI GS66 Stealth, bir inçten biraz daha kalın olmasına rağmen yine de güçlü ve en yoğun grafikleri terlemeden çalıştırmaya hazır. 240 Hz ekran ile oyun, büyük 15,6 inç ekranda sorunsuz bir şekilde hareket eder. Harika bir pil ömrüne sahiptir. Ayrıca MSI’nın daha kalın modellerinden bazılarına kıyasla daha hafif ve ince bir tasarıma sahiptir. Şikayetler, yalnızca 16 GB depolama alanına ve tam bir HD ekrana sahip olmasıdır. Bu dizüstü bilgisayarı iş ve oyun için kullanmak isteyebilecek ortalama oyuncular için şık ve alçakgönüllüdür. 

4- Acer Nitro 5 Oyun Dizüstü Bilgisayarı 
En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı

Acer Nitro 5 Oyun Dizüstü Bilgisayarının en dikkat çekici özellikleri teknik özelliklerdir. Bu en iyi oyun dizüstü bilgisayarı, yıllardır oyun dizüstü bilgisayar pazarının zirvesinde yer alıyor. En son model geçen yılki ekranı korudu ki bu aslında iyi bir şeydi çünkü zaten 1080p idi ve pürüzsüz grafikler için 144Hz yenileme hızına sahipti. 

5- ASUS TUF Oyun Dizüstü Bilgisayarı 
En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı

Bütçe dahilinde fiyat ve kaliteyi dengeleyen bu oyun dizüstü bilgisayarını almak mümkündür. Grafik açısından en yoğun oyunları bile ışık hızında çalıştırır ve 1500 $ ‘ın altında fiyatı vardır. Bu bilgisayarı alarak yanılmış olmazsınız. 

6- Lenovo Ideapad L340 Oyun Dizüstü Bilgisayarı 
En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı

Lenovo Idea Pad L340, en yeni Intel Core i5 işlemci, yeni nesil NVIDIA GeForce grafikleri ve etkileyici Dolby Audio ile birlikte gelir. Windows 10 çalıştırır. Ayrıca bol miktarda depolama alanına sahiptir ve kulaklıklar için yerleşik Bluetooth ve daha fazlasını içerir. 

7- Dell G5 5590 
https://merakalemi.com/wp-content/uploads/2021/04/7.jpg

Bu dizüstü bilgisayar, güçlü bir performans için 8. Nesil Intel Core i7 işlemciye sahiptir. Çift fanlı soğutma sistemi ve gelişmiş termal tasarım, oyun seanslarınız ne kadar aksiyon dolu olursa olsun cihazınızın serin kalmasını sağlar. 

8- Razer Blade 15 Oyun Dizüstü Bilgisayarı 
https://merakalemi.com/wp-content/uploads/2021/04/8.jpg

Burada gördüğünüz daha sade siyahın yanı sıra, Razer Blade parlak pembe versiyonunda karşımıza çıkıyor. Ancak bu dizüstü bilgisayarın en dikkate değer özellikleri renkler değil teknik özelliklerdir. Razer’ın Blade serisi, yıllardır dizüstü oyun bilgisayar pazarının zirvesindeydi ve ancak yaşla birlikte daha iyi hale geldi. En son model geçen yılki ekran özelliklerini korudu. Bu da bu seri için çok iyi oldu çünkü zaten 1080p idi ve pürüzsüz grafikler için 144 Hz yenileme hızına sahipti. Tam olarak bütçe dostu olmayabilir, ancak diğerlerine göre biraz daha ekonomiktir. 

En güncel teknoloji yazıları. Keyifle gezinebilip faydalı bilgiler edinebileceğiniz, eğlenirken öğreneceğiniz bir teknoloji blogu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir