BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, DOGE, DOT, UNI, ICP ve BCH Fiyat Analizi


Önde gelen kripto para birimlerinin fiyat analizi ile karşınızdayız. Bitcoin ve altcoin’ler, yatırımcıların daha düşük seviyelerden alım yapmaya karar verdiklerini düşündüren bir rahatlama rallisi başlatmaya çalışıyor. Bybt verilerine göre, Bitcoin’in (BTC) Mayıs 2021’deki büyük düşüşü, en kötü aylık performansları arasında yer alıyor. Düşüş, kripto topluluğunu böldü. Uzun vadeli yatırımcılar düşüşü bir satın alma fırsatı olarak görürken, kısa vadeli traderlar korkudan pozisyonlarını terk ediyor. Glassnode verileri, uzun vadeli HODLerlar ve madencilerin Bitcoin biriktirmek için mevcut zayıflığı kullandığını gösteriyor. Bitcoin’in zayıf ellerden daha güçlü ellere bu transferi olumlu bir işaret çünkü uzun vadeli yatırımcıların paniğe kapılması ve her ayı piyasası düzeltmesinde varlıklarını boşaltması pek mümkün gözükmüyor.

fiyat analizi

Nisan ayında, ABD kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi bir yıl öncesine göre %3,1 artarak Temmuz 1992’den bu yana 12 aydaki en büyük artışı kaydetti. Bu, enflasyonun kapıları çaldığını gösteriyor. Birkaç kurumsal yatırımcı, ilişkisiz bir varlık olduğu ve çoğu kişi onu enflasyona karşı iyi bir korunma olarak gördüğü için portföylerine Bitcoin eklemek için mevcut düzeltmeyi kullanabilir. Bu nedenle, 30.000 doların altına keskin bir düşüş olası görünmüyor. Ancak bu, yeni bir boğa piyasasının aceleyle başlayacağı anlamına gelmiyor. Fiyatın, sürekli bir yükseliş trendinin başlamasından önce volatil ve fiyat aralığına bağlı kalması muhtemel. Kritik destek ve direnç seviyelerini tespit etmek için ilk 10 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin düşüş trendinde yer alıyor. Düşen hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki nispi güç endeksi, ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Ancak boğaların bir yardım rallisi başlatmaya çalıştıkları için başka planları var.

fiyat analizi

BTC/USDT kuru simetrik bir üçgen deseni oluşturdu. Boğalar, fiyatı üçgenin direnç çizgisinin üzerine taşırsa parite 44.750 dolardan %50 Fibonacci geri çekilme seviyesine ve ardından 50 günlük basit hareketli ortalamaya (50.161 dolar) bir hareket başlatabilir. Böyle bir hareket, düşüş trendinin sona erebileceğini gösterecektir. Bu varsayımın aksine, fiyat üçgenin direnç çizgisinden aşağı inerse, parite üçgenin içinde kalma süresini birkaç gün daha uzatabilir. Üçgenin destek çizgisinin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başladığını gösterecektir. Ayılar fiyatı 30.000 Dolar’a çekebilir ve eğer bu seviye kırılırsa, satış yoğunlaşabilir ve parite 28.000 Dolar ve ardından 20.000 Dolar’a düşebilir.

Ethereum fiyat analizi

Ethereum (ETH), traderlar daha yüksek bir düşüşe geçmeye çalışırken simetrik üçgenin destek çizgisinden keskin bir şekilde geri döndü. Fiyat şimdi, ayıların sert bir direnç oluşturmasının muhtemel olduğu üçgenin direnç çizgisine meydan okuyabilir.

fiyat analizi

Boğalar fiyatı üçgenin üzerine iterse, ETH/USDT kuru 3.362,72 dolardan %61.8 geri çekilme seviyesine yükselebilir. Böyle bir hareket, daha düşük seviyelerde güçlü satın alma önerecektir. 3.362,72 doların üzerinde bir kırılma, düşüş trendinin sona erdiğini gösterebilir. Ancak ayıların kolay kolay pes etmesi pek olası değildir. Düşen 20 günlük EMA (2.756 Dolar) ve orta noktanın hemen altındaki RSI, satıcıların küçük bir avantajı olduğunu gösteriyor. Fiyat, üçgenin direnç çizgisinden düşerse, ayılar fiyatı üçgenin destek çizgisinin altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite 23 Mayıs panik düşüş seviyesi olan 1.728.74 Dolar’ı yeniden test edebilir.

Binance Coin fiyat analizi

Binance Coin (BNB) 29 Mayıs’ta 306.61 Dolar desteğinin altına düştü ancak ayılar daha düşük seviyelerde satış baskısını kaldıramadı. Altcoin, 30 Mayıs’ta hızla 306.61 doların üzerine çıkarak düşüşlerde birikim olduğunu gösteriyor.

fiyat analizi

Boğalar şimdi fiyatı, sert bir direnç olarak hareket etmesi muhtemel olan 20 günlük EMA’ya (400 Dolar) itmeye çalışacak. Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, hissiyatın olumsuz kaldığını ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayılar daha sonra fiyatı 211,70 dolara indirmeye çalışacak. Aksine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın ve 428 dolarlık direncin üzerine çıkarırsa, BNB/USDT kuru 50 günlük SMA’ya (512 dolar) yükselebilir.

ADA fiyat analizi

Cardano (ADA), 29 Mayıs’ta 50 günlük SMA’nın (1.51 Dolar) altına düştü, ancak ayılar düşüşten yararlanamadı. Altcoin, 30 Mayıs’ta 50 günlük SMA’nın üzerine çıktı ve daha düşük seviyelerde alım yapıldığını gösterdi.

fiyat analizi

20 günlük EMA (1.61 Dolar) ve orta noktaya yakın RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bu denge, fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde tutabilir ve sürdürebilirse alıcılar lehine dönecektir. ADA/USDT paritesi daha sonra 1,94 dolara yükselebilir ve bu seviye aşılırsa, bir sonraki durak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,47 doların yeniden test edilmesi olabilir. Öte yandan, fiyat düşüş trendi çizgisinden aşağı dönerse, ayılar bir kez daha 1,33 dolarlık desteği kırmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite 1.24 Dolar’a ve ardından 1 Dolar’a düşebilir.

XRP fiyat analizi

Ayılar, XRP’yi 29 Mayıs’ta 0,88 dolarlık desteğin altına çekti ancak daha düşük seviyeleri sürdüremediler. Altcoin, 30 Mayıs’ta 0,88 doların üzerine çıkarak boğaların güçlü bir alım yaptığını gösteriyor.

fiyat analizi

Alıcılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (1.08 Dolar) üzerine çıkarabilirse, kısa vadeli bir dip noktasının 0.65 Dolar’dan yapıldığını önerecektir. XRP/USDT kuru daha sonra 50 günlük SMA’ya (1,32 Dolar) ve daha sonra düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bu olumlu görüş, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse geçersiz olacaktır. Bu olursa, ayılar fiyatı 0,80 doların altına çekmeye çalışacaklar. Bunu yapmayı başarırlarsa, parite 0,65 dolarlık desteğe meydan okuyabilir.

DOGE/USDT

Dogecoin’deki (DOGE) volatilite, traderlar tarafından agresif alım veya satım yapılmaması nedeniyle azaldı. Hareketli ortalamalar düşüş eğilimini tamamladı ve RSI negatif bölgede yer alıyor. Bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor.

fiyat analizi

Fiyat 20 günlük EMA’dan (0,36 Dolar) düşerse, ayılar fiyatı kritik desteğin 0,21 Dolar’ın altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, DOGE/USDT kuru aşağı yönlü bir baş ve omuz formasyonunu tamamlayacak. Parite daha sonra 0,10 dolara ve ardından 0,05 dolara düzeltebilir. Tersine, eğer boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, parite 0,47 dolarlık genel dirence yükselebilir. Bu direncin kırılması 0,59 dolara bir ralli ile sonuçlanabilir.

Polkadot fiyat analizi

Polkadot (DOT), desteği 17.50 dolardan geri döndürmeye çalışıyor. Bu, boğaların satın almak için 15 dolara bir düşüş beklemediğini gösterdiği için olumlu bir işaret. Altcoin, sert bir direnç olarak hareket etmesi muhtemel olan 26.50 dolar seviyesine yükselebilir.

fiyat analizi

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve 40’ın altındaki RSI, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Fiyat 26.50 dolardan düşerse, DOT/USDT kuru aralık içindeki kalışını birkaç gün daha uzatabilir. Alıcılar fiyatı 26,50 doların üzerine çıkarırsa bir sonraki yükseliş hareketi başlayabilir. Bu, 31.28 Dolar’a ve ardından 50 günlük SMA’ya (33 Dolar) bir ralli ile sonuçlanabilir. Alternatif olarak, ayılar fiyatı 15 doların altına düşürürse düşüş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir.

UNI/USDT

Uniswap (UNI) düşüş trendinde ancak boğalar 21,50 dolardan daha yüksek bir dip oluşturmaya çalışıyor. Fiyat 30 Mayıs’ta bu desteği geri çekti ve boğalar şimdi fiyatı 20 günlük EMA’nın (28.27 Dolar) ve 30 Dolar’lık genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacak.

fiyat analizi

Başarılı olurlarsa, düşüş trendinin kısa vadede sona erebileceğini önerecek. UNI/USDT paritesi daha sonra 50 günlük SMA’ya (33,94Dolar) yükselebilir. Bu seviye sert bir direnç olarak hareket edebilir ancak boğalar engeli aşarsa parite 38.15 dolara yükselebilir. Düşen 20 günlük EMA, ayıların üstün olduğunu gösteriyor ancak 44’ün üzerindeki RSI, boğaların geri dönüş yaptığını gösteriyor. Bu olumlu görüş, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse ve 21,50 doların altına inerse geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, 23 Mayıs’ın düşük seviyesi olan 13.04 dolardan düşüşe neden olabilir.

ICP/USDT

Internet Computer (ICP), 28 Mayıs’ta 120 ila 168 dolar aralığının altına düştü, ancak ayılar fiyatı 103,71 dolardaki anlık desteğin altına çekemedi. Fiyat, son üç gün için 103,71 dolar ile 120 dolar arasında kaldı.

Bu dar aralıklı ticaret, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteriyor. Belirsizlik aşağı yönde çözülürse, ICP/USDT kuru 19 Mayıs’ın düşük seviyesi olan 86.01 Dolar’a meydan okuyabilir. Bu desteğin altında bir kırılma, fiyatı 60 dolara çekebilir. Öte yandan, boğalar fiyatı 120 doların üzerinde zorlarsa bu durum, daha düşük seviyelerde satıcı eksikliği anlamına gelir. Parite daha sonra kademeli olarak 168 dolara kadar yükselebilir. 168 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, 243,08 dolardaki %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesine ulaşabilecek bir rahatlama rallisi başlatabilir.

BCH/USDT

Bitcoin Cash (BCH) 685,36 ​​doların üzerine çıkmaya çalışıyor. Boğalar fiyatı bu genel direncin üzerine taşırsa, altcoin 20 günlük EMA’ya (821 Dolar) yükselebilir.

Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, hissiyatın negatif kaldığını ve traderların her küçük rallide satış yaptığını gösterecek. Ayılar fiyatı 600 doların altına düşürürse, BCH/USDT kuru 468.13 dolara düşebilir. Aksine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, talebin arzı aştığını önerecektir. Bu, 919.60 dolardaki %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesine ve ardından 1.059.07 dolardaki %50 geri çekilme seviyesine bir ralli başlatabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!