Usta İsim, Altın Fiyatında 4.000 Dolar İçin Tarih Verdi!


Hive Blockchain Technologies’in yönetim kurulu başkanı Frank Holmes bugün Altın fiyatıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Kriptokoin.com olarak Holmes’un açıklamalarını sizler için derledik.

Altın vurgusu

Holmes artık enflasyonun kontrolden çıktığını ve yatırımcıların servetlerini korumak için kripto para, altın ve gayrimenkul tutmaları gerektiğini söyledi. Kitco News’in Genel Yayın Yönetmeni Michelle Makori ile yaptığı röportajda,  4 milyar dolardan fazla varlığı yöneten şirketin başındaki isim olan Holmes, enflasyonun önemli ölçüde yükseleceğini söyledi. Enflasyonun geleneksel yöntemlerle hesaplanması halinde %12 oranında artacağını da sözlerine ekledi. Holmes, ekonomik toparlanmanın hala kırılgan olması nedeniyle ABD hükümeti ve Federal Rezerv’in enflasyonu düşürmeye çalıştığını söyledi.

4.000 Dolar gelir mi?

Holmes federal yönetimin bu konuda çok endişeli olduğuna dikkat çekerek enflasyonla ilgili problemi sessizce çözmeye çalıştıklarını ifade ediyor. Büyük bir enflasyonun geldiğini ifade eden Holmes fiyat baskılarının önemli ölçüde artmasıyla Altın fiyatı için de bir tahmin de bulunuyor. Holmes, altın fiyatlarının üç yıl içinde ons başına 4.000 dolara ulaşacağı görüşünü yineledi. Holmes, değerli metallerin yanı sıra gelir getiren gayrimenkullerle de ilgilendiğini söyledi. Gayrimenkul konusunda Holmes fiyatların çok fazla artacağını düşünüyor. Portföydeki bir diğer önemli varlığın ise kripto para birimi olması gerektiğini belirten Holmes, dijital para birimlerinin tüm bir nesil onları kullandığı için piyasada her zaman var olacağını vurguluyor. Yeni neslin damarlarında artık Bitcoin ve Ethereum’un olduğu belirten Holmes bu neslin artık kripto para alanına yabancı olmadığını vurguluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!