Çin Merkez Bankası Eski Başkanı’ndan Kripto Para Açıklaması!


Çin kripto piyasasında yaşanan gelişmeler tüm sektörü etkilemeye devam ediyor. Çin’in merkez bankası olan Çin Halk Bankası’nın eski Başkanı Zhou Xiaochuan, önemli açıklamalarda bulundu. Zhou Xiaochuan’a göre Çin, reel ekonomiye hizmet ederse kripto para birimlerine daha fazla dikkat edebilir. Ayrıca Zhou Xiaochuan, kripto paraların ekonomi için yararlı araçlar olabileceğine de dikkatleri çekiyor.

Çin Halk Bankası’nın eski Başkanı’ndan kripto para açıklaması: Zaman alacak!

Çin Halk Bankası’nın eski Başkanı Zhou Xiaochuan, kripto paralar ile ilgili kritik bir açıklamada bulundu. Zhou Xiaochuan, Lujiazui Forum 2021 sırasında, kripto paralar gerçek ekonomiye hizmet ederse Çin’in bu varlıkları dikkate alabileceğini belirtti. Ancak Zhou Xiaochuan, kripto paraların finansal kalkınma için yararlı bir araç haline gelmelerinin “zaman alacağını” vurguluyor. Zhou Xiaochuan, düşük işlem hacmini piyasadaki ana eksikliklerden biri olarak belirliyor. 

Dünyanın Gözü G-7'de: Bitcoin ve Kripto Para Sorunları Konuşulacak!

Ayrıca ademi merkeziyetçilik ve kuralsızlaştırma gibi konuları “tartışmalı” olarak tanımlıyor. Çin’in çok konuşulan merkez bankası dijital para biriminin babası olarak bilinen emekli ekonomist Zhou Xiaochuan, dijital yuan’nın Ekim ayında dolarizasyona karşı geri adım atacağını söyledi. Çin’den gelen ve kripto para piyasasını etkileyen haberler hız kesmeden devam ediyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, son haberlere göre, Qinghai tüm Bitcoin madenciliğini yasaklayan en son Çin eyaletidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!