Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor!


Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone’ye göre, altın fiyatları boğa rallisine yeniden başlıyor. Analist, altın’da devasa seviyelere işaret ediyor.

Mike McGlone: 2.000 dolarlık altın fiyatları hedefi yakında görülebilir

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, 2.000 dolarlık altın fiyat hedefinin şu anda bir direnç seviyesi olduğunu, ancak ABD istihdam durumu nedeniyle aşılacağını söylüyor. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

2.000 doların üzerinde altın fiyatları, 30 dolarda gümüş fiyatı görebiliriz. Nisan ve Mayıs ayındaki mutabakattan daha zayıf ABD işsizlik raporları, altın ve gümüşün boğa piyasalarına devam etmek için olgunlaştığına dair temel çıkarımımızı destekliyor. Daha esnek çalışma programları nedeniyle işler asla eskisi gibi olmayabilir. Yaklaşık 2.000 dolar, sonunda kırılmasını beklediğimiz önemli altın direnci. Teknik bir perspektiften bakıldığında, altın’ın mevcut fiyat seviyeleri ham petrole karşı sürdürülemez derecede dik bir indirimde.

Ünlü Yatırım Analisti Altın Tahminlerini Paylaştı: Buna Kilitlenin!

Mike McGlone: Altın fiyatları düzeltmesinin en kötüsü sona erdi

Mike McGlone, altın/ham petrol oranının değerli metali destekleyeceğini belirtiyor. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın ve ham petrol arasındaki savaş ve trendin metal lehine yeniden başlamasını bekliyoruz. Hızla ilerleyen teknoloji ve görünüşte sınırsız mali ve parasal teşviklerin olduğu bir dünyada, deflasyonist güçleri dengelediğinde, altın fiyatının Brent ham petrolüne oranı, daha fazla aşağı yönlü sınırlı bir indirim olarak görünüyor. Brent ham petrolünün 70 doların altına düşmesi durumunda altın’ın ONS başına 1.900 doların üzerindeki seviyesini koruması muhtemel. Bu baharda gerçekleşen büyük bir değişim, iki büyük engel (daha yüksek ABD Hazine getirileri ve Bitcoin) geri çekilirken altın’ın daha yüksek hareket etme kabiliyetini arttırıyor. Altın fiyatları düzeltmesinin en kötüsü sona erdi ve boğa piyasasının yeniden başlamasına işaret eden teknik ve temel sürücüleri görüyoruz. Parabolik Bitcoin’den gelen güçlü rüzgarlar ve yükselen tahvil getirileri kendi rotasını çizmiş görünüyor.

Mike McGlone: Gümüş potansiyel değer artışı için emtialar arasında en üst sırada yer alıyor

Altın fiyatları, ONS başına 1.200 dolardan işlem gördüğü 2018’dekine benzer bir düzende ve ABD 10 yıllık Hazine tahvilleri yaklaşık %3 ile zirve yaptı. Analiste göre, gümüşün kurulumu da çok umut verici görünüyor, değerli metal altın ve bakırı yeni zirvelere kadar takip etmeye hazır görünüyor. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yaklaşık %1.75’lik yüksek 2021 getirisi içerideyse, altın dip de muhtemelen… Yaklaşık üç yıl önceki altın’ın en düşük seviyesinden büyük bir fark, ABD eksik istihdam oranının şimdi %10’a karşı %5’e yakın olması demek… Benzersiz derecede değerli ve endüstriyel olan beyaz metal, temel ve teknik desteklerin arkasında, potansiyel değer artışı için emtialar arasında en üst sırada yer alıyor. Elektrifikasyon, karbonsuzlaştırma ve niceliksel kolaylaştırma eğilimleri, metali zirveden dik bir indirimle destekliyor. Gümüş’ün temelleri, özellikle endüstriyel uygulamalar nedeniyle 2020’ye göre muhtemelen %10’dan fazla bir artışla 2021’de iyileşecek. Özellikle daha fazla külçe ve madeni para yatırımı ve mücevher alımları nedeniyle metal piyasası açığının devam edebileceğine inanıyoruz. Amerika’da, küresel tüketime katkıda bulunur.

Altın Fiyatları İçin Görülmemiş Tahminler: Bu Seviyelere Hazırlanın!

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’de 3 kritik seviyeyi bildi!

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’nin başlarında 10.000 doları göreceğini belirtti ve bildi. Mike McGlone, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatı 9 bin dolar seviyesindeyken 12 bin doların müjdesini verdi ve bunu da bildi.

Bunlar dışında analistin başka başarılı öngörüleri de mevcut. Ocak ayı başlarında analist, BTC’nin 2021’de 50.000 doları göreceğini söyledi ve bu seviye Şubat ayının ortalarında görüldü. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Dev Şirket, Altın Fiyatı İçin 2021 ve 2022 Seviyelerini Verdi!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!