Altın Fiyatları Yakında Bu Seviyelere Kayabilir!


Altın fiyatları, 1.782 doların üzerinde işlem görüyor ve toparlanma sinyalleri veriyor. Ancak altın’ın Mayıs ortasındaki 1.808 dolarlık seviyeden ani düşüşü, Commerzbank analistlerini uzun vadeli tahminlerini düşürmeye zorladı. Commerzbank analistlerinin tahminlerine yakından bakalım ve kritik seviyeleri birlikte inceleyelim…

Commerzbank analistleri: Altın fiyatları bu seviyeleri görebilir

Commerzbank analistleri altın piyasasını yorumluyor ve kısa vadede daha fazla düşüş olabileceğini belirtiyor. Ancak Commerzbank analistleri, uzun vadede altın fiyatları konusunda hala yükselişte görünüyor. Commerzbank analistleri konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor ve kritik seviyeleri belirliyor:

1.729,48 dolardaki 2019-2021 yükseliş trendi çizgisi, uzun vadeli yükseliş trendinin anahtarıdır. XAU/USD şu anda Mart ortası ve Nisan ayının en düşük seviyesi olan 1.757 dolar/ 1.755 doların üzerinde yer alıyor. Bir düşüş, 1.729,48 dolarlık 2019-2021 yükseliş trendi çizgisinde kilit desteği devreye sokacak. Yukarıdayken, uzun vadeli yukarı yönlü önyargımızı koruyacağız. Uzun vadede, hala 1.959/65 dolarlık Kasım 2020’nin yükseği ve 2021’in yükseğini hedefliyoruz. Bunlar, geri çekilmeyi ve 2020 zirvesini koruyor. Yükselen küçük direnç, Şubat ayının en yüksek ve Mayıs ortasının en düşük seviyesi 1.808,60/1.816 dolarda görülebilir. Bunun üzerinde 55 ve 200 günlük hareketli ortalamalar 1.833 dolar/1.835 dolarda görülebilir. Daha fazla direnç, Ocak ayının sonundaki en yüksek seviye olan 1.875,79 dolarda oturuyor.

"Kusursuz Fırtına mı Yaklaşıyor?" 5 Analist Altın Tahminlerini Açıkladı!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Ünlü CEO: Altın Fiyatı Yıl Sonunda Bu Seviyeleri Görecek!isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

5G’de önemli bir eşiği geride bıraktıkBakan Karaismailoğlu, 5G yerli ürünlerin tanıtımının yapılacağı Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Projesi 7. Yürütme Kurulu ve Birinci Fazının Kapanış Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, ulaşım ve haberleşme sektörlerinin sosyal ve ekonomik olarak hayatın merkezinde yer aldığını, bu iki sektördeki değişimin, tüm sektörleri etkilediğini ve yeni iş, yeni yaşam modellerinin ortaya çıkmasına ön ayak olduğunu söyledi.

Türkiye’nin milli ekonomik bağımsızlık yolunda son 19 yılda çok önemli atılımlar yaparken, teknoloji alanında da bu yaklaşımın sonuçlarını almaya devam ettiğini belirten Karaismailoğlu, “Biz de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, tüm ulaşım modlarımızda olduğu gibi, bilişim, iletişim ve haberleşme alanında da yerli ve milli yaklaşımları her zaman ön plana alıyoruz.” dedi.

Vatandaşların hayat standardını yükseltecek önemli projelere imza attıklarına dikkati çeken Karaismailoğlu, “Bu projelerimiz arasında 5G, hayatımıza kazandıracağı müthiş hız nedeniyle ön plana çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

Karaismailoğlu, 2020 yılı sonu itibarıyla dünyada 7 milyardan fazla mobil telefon aboneliği bulunduğuna işaret ederek, mobil internet aboneliğinin ise dünya nüfusunun yüzde 75’ini aştığını bildirdi. Karaismailoğlu, 2025 yılına kadar, küresel bağlantıların yüzde 20’sini 5G teknolojilerinin oluşturacağını öngördüklerini belirtti.

Tüm dünyada mobil şebeke işletmecilerinin gelecek beş yıl içinde şebekelerine 1,1 trilyon dolardan fazla yatırım yapması ve bu yatırımın yaklaşık yüzde 80’inin 5G teknolojisine olmasının beklendiğini kaydeden Karaismailoğlu, “2025 yılı itibarıyla dünyada 100 milyar farklı bağlantının olacağı ve bu bağlantıların sadece yüzde 10’unun insanlardan oluşacağı tahmin ediliyor. Yakın gelecekte, her bir kilometrekarede dolaşacak verinin yaklaşık 4 yılda bir 16 kat artacağı tahmin ediliyor. Bu talebi karşılamak üzere, önceki nesile göre 25 kat fazla frekansa ve 2000 kat fazla baz istasyonuna gereksinim duyacağız.” diye konuştu.

Karaismailoğlu, Türkiye’nin her alanda gelişmesiyle birlikte, vatandaşların teknolojinin imkanlarından artık daha fazla faydalandığına dikkati çekerek, “Bugün Edirne’ye de gitseniz, Kars’a da gitseniz, 7’den 77’ye herkesin, 4,5G teknolojisini kullandığını göreceksiniz. 2020 yılı sonu itibarıyla yaklaşık 66 milyonu mobil internet olmak üzere toplam internet aboneliğimiz 82,4 milyonu buldu. Ülkemizde mobil şebekeler üzerinden bağlanan makine sayısı, yani makineler arası iletişim abone sayısı 6,5 milyonun üstünde. 2020 yılında 16,7 milyar liraya ulaşan altyapı yatırımı, bir önceki yıla oranla yaklaşık yüzde 30 arttı.” değerlendirmesinde bulundu.

“5G, İNTERNET HIZINI 100 KATA KADAR ARTIRACAK”

Bakan Karaismailoğlu, dünyada yaşanan pandemi sürecinin, aslında bilgi ve iletişime olan ihtiyacı ve bu ihtiyaca göre sektördeki gelişim hızını da olumlu yönde etkilediğine işaret ederek, 2020’de bilişim sektöründe yüzde 15,6 büyüme kaydettiklerini vurguladı.

Bugün dünyada söz sahibi olmak isteyen ülkelerin, 5G teknolojisine özel bir önem verdiğini belirten Karaismailoğlu, “5G, kendinden önceki nesillerden farklı olarak, internet hızını 100 kata kadar artıracak. Elektronik haberleşme sektörü şu anki ses, veri ve görüntü iletiminde adeta boyut atlayacak. 5G teknolojisi bugün üzerinde çalışılan nesnelerin interneti, yapay zeka, makineler arası iletişimi (M2M),makine öğrenmesi gibi alanlarda da gelişmeleri, yenilikleri oldukça hızlandıracak. Daha etkili ve güçlü bir siber güvenlik sistemine sahip olan 5G ile veri analitiği daha da önem kazanırken, kodlama ve tasarımın da önemi artacak. Neredeyse anlık iletişim yeteneği ile otonom araç, uzaktan ameliyat gibi yepyeni iş olanakları oluşacak.” dedi.

Karaismailoğlu, 5G ve ötesi teknolojilerin daha önce haberleşme teknolojilerinin çok yakınsamadığının ve bu nedenle “dikey sektörler” olarak adlandırılan endüstrileri adeta yeniden şekillendireceğinin altını çizerek, 5G ağlarının özellikle sanayide, sağlık hizmetlerinde, uzaktan anlık müdahale ile medya ve sosyal aktivitelerin sanallaştırılmasında etkin olacağını söyledi.

Sanal gerçeklik olarak ifade edilen teknolojilerle hayatın kökten değişeceğini anlatan Karaismailoğlu, “Otonom sistemler, yapay zeka ve blokzincir gibi yeni teknolojiler, 5G ile hayatlarımızda gittikçe daha çok kullanım alanı bulacaklar.” diye konuştu.

“PANDEMİYE RAĞMEN 5G’YE GİDEN YOLDA GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK”

Karaismailoğlu, bu gelişmelerin, gelecek yıllarda bilgi ve iletişim teknolojilerinin hayatın odağına yerleşeceğini gösterdiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“2023, 2053, 2071 hedeflerimize ulaşmak için, yüksek teknolojiye dayalı, yüksek katma değerli ürünler üretmeliyiz. Firmalarımızın bir araya gelmesiyle kamu-özel sektör iş birliğinin güzel bir örneğini sergiledik. Pandeminin tüm olumsuz şartlarına rağmen ülkemizin hedefleri için 5G’ye giden yolda gece gündüz çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Kamu idarecileri olarak bizlerin karar alırken özel sektör ve sivil toplum kuruluşları ile istişare etmesini, doğru kamu politikalarının ve stratejilerinin geliştirilmesi bakımından çok önemli buluyoruz. Yürütülen Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Projesi’ni de bu birlikteliğin önemli bir örneği olarak görüyoruz. Bu ortak çalışma kazanımıyla bundan sonraki süreçlerde de aynı anlayış ve hassasiyetle çalışacağımıza inanıyorum. Bu bilinçle hareket eden firmalarımıza bakanlık olarak desteklerimiz her zaman devam edecektir.”

Yerli ve milli 5G projesinde, lansmanı yapılacak ürünlerin ticari birer ürün haline gelmesinin, Türkiye için önemli bir ekosistem oluşumuna katkı vereceğini ifade eden Karaismailoğlu, aynı zamanda ithal ikamesi etkisi ve ihracat gelirleri ile de ekonomiye önemli katkılar sağlayacağını vurguladı.

Bakan Karaismailoğlu, Türkiye’deki en son mobil teknoloji olan 4,5G’deki yerlilik oranlarının son yıllarda önemli bir gelişme kaydederek yüzde 20’yi aştığını aktararak, “Bu gelişim, bilişim teknolojilerin yerli imkanlarla geliştirilmesi yönünde ümidimizi artırmıştır.” dedi.

Karaismailoğlu, elektronik haberleşme şebekelerinde yerli ve milli donanım ve yazılımların kullanılmasının sadece cari açığın azaltılması değil, aynı zamanda ülkelerin savunma ve güvenlik politikaları açısından da önemli olduğunu söyledi.

Siber saldırıların ya da casusluk faaliyetlerinin büyük bölümünün, yazılımlardaki açıklardan ya da bilerek bırakılan arka kapılardan yapıldığını belirten Karaismailoğlu, “Yabancı menşeli yazılımlar kullanmak siber güvenliğimiz için her zaman risk unsurudur. Biz, siber güvenliği, milli güvenliğimizin bir parçası olarak görüyoruz. Milli güvenlikle ilgili her alanda olduğu gibi ulusal siber güvenliğimizin sağlanmasında da yerli ve milli ürün, kaynak ve yöntemlerin geliştirilmesi ve kullanılması bu açıdan son derece önemli.” diye konuştu.

Karaismailoğlu, projenin, Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi üyesi 14 firmanın ve 3 mobil işletmecinin katılımıyla başlatılan ve TÜBİTAK tarafından da desteklenen “Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Haberleşme Şebekesi Projesi” kapsamında 5G altyapıları için kritik önemdeki çekirdek şebeke, baz istasyonu, 5G’ye özel yönetim, servis ve operasyonel yazılım ürünlerinin, yerli ve milli gayret ve alın teri ile geliştirilmesi sürecinde önemli bir eşiği geride bıraktıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Bundan sonraki süreçte de bu ürünlerin geliştirilmesi ve hem iç piyasamızda hem de dış piyasalarda kullanılması için önümüzdeki süreyi de en verimli biçimde kullanacağımıza ümidim tamdır. Sektörümüzde rekabetin bu kadar yoğun olduğu bir ortamda, zaman odaklı bir başarıyı hedeflememiz, önümüzdeki azami 1-1,5 yıl içinde ürünlerimizi ticari hale getirmemiz çok önemli. Tüm aksiyon ve tedbirleri almamızın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Yakalanan bu fırsatı iyi değerlendirmemiz için tüm paydaşların kendi üzerine düşen görevlerini samimiyetle yerine getirmeleri en önemli isteğimdir.”

Konuşmasının ardından Bakan Karaismailoğlu, 5G cep telefonuyla, yerli ve milli olarak geliştirilen 5G altyapısı üzerinden ilk sesli görüşmeyi gerçekleştirdi.

İsrail Merkez Bankası, CBDC İçin Bu Altcoin Projesini Seçiyor!


İsrail Merkez Bankası, lider altcoin Ethereum’un Blockchain’ini kullanarak ilk CBDC pilotunu gerçekleştiriyor. Ethereum teknolojisi, yerel Blockchain’leri oluşturmak için giderek ülkelerin ve kurumların favori seçimi haline geliyor.

İsrail Merkez Bankası, CBDC için lider altcoin Ethereum’un Blockchain’ini kullandı!

Bloomberg’in haberine göre, İsrail Merkez Bankası kendi geliştirdiği dijital merkez bankası parasını (CBDC) test ederken Ethereum Blockchain’ini kullandı. “Dijital Şekel” için ilk deneme, ülkenin günlük finans gazetesi Globes’a göre, dahili bir pilot uygulama olacak. İsrail Merkez Bankası başkan yardımcısı Andrew Abir, Dijital Şekel’in bankacılık sistemi için herhangi bir risk oluşturmayacağını ve tek odak noktasının ödeme sistemini daha sağlam hale getirmek olacağını söyledi. Andrew Abir konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Bu bankaları ortadan kaldırmayacak, hiçbir merkez bankası böyle bir amaçla dijital para birimi getirmeyecek. Bankalar hala var olacak ve bu herhangi bir ödeme sisteminin önemli bir parçası olacak. Bahsettiğimiz şey bir ödeme sistemi…

Dikkat: Ethereum Fiyatı İçin Kritik Tarihler Açıklandı!

Andrew Abir, İsrail’in ödeme sisteminin hala Avrupalı ​​muadillerinin gerisinde olduğunu ve CBDC’nin bunu potansiyel olarak değiştirebileceğini söyledi. Bununla birlikte Andrew Abir, çalışan bir CBDC’nin piyasaya sürülmesinin en az 5 yıl daha sürebileceğini de vurguladı.

Dünyadaki ülkeler CBDC çalışmalarını hızlandırıyor

Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC), özellikle Çin’in bu alandaki ilerlemesine bakıldığında, dünya çapında birçok gelişmiş ülkenin en büyük önceliği haline geldi. Çin‘in dijital yuanı tamamlandı ve şu anda birçok ilde yaygın olarak deneniyor. Diğer ülkelerin çoğu hala geliştirme aşamasında. Fransa ve İsviçre, kendi CBDC’leri için birleşik bir sınır ötesi deneme başlatmadan birkaç hafta önce, Rus hükümeti de denemelere gelecek yıldan itibaren başlayacağını duyurdu.

Popüler Trader: Ethereum'da Önümüzdeki 7 Güne Dikkat!

Ethereum, dağıtım kolaylığı ve kişiselleştirme özgürlüğü sayesinde birçok kurum ve ülke için büyüyen bir seçim haline geldi. Son zamanlarda, JP Morgan da Ethereum üzerine inşa edilmiş bir projeyi başlattı. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altcoin haberi için “2 Altcoin’den Büyük Ortaklık! Neden Önemli?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Tozkoparan’da kentsel dönüşüm gerginliği – Haberler


Tozkoparan’da kentsel dönüşüm gerginliği

Güngören Tozkoparan Mahallesi’nde yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesi kapsamında, geçtiğimiz aylarda mahalle sakinlerinden evlerini boşaltmaları istendi.

DHA’nın haberine göre, yaşanan süreçte evlerini terk etmek istemeyen mahalle sakinleri ile polis ve belediye ekipleri arasında birçok kez arbede yaşandı. Bu sabah saatlerinde Tozkoparan Mahallesi’nde yıkımı yapılması planlanan evlerin temel altyapı hizmetlerinin kesilmesi için çevik kuvvet ekiplerinin desteğiyle İGDAŞ, İSKİ, BEDAŞ ve belediye ekipleri geldi. Mahalle sakinleri ekiplere engel olmak istedi. Bunun üzerine polis, kalabalığa müdahalede bulundu. Bu sırada arbede yaşandı.

“EVİMİZİ ELİMİZDEN ALMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Mahalle sakini Hasan Çimen, “Bizim evimizi alıyorlar. Davalar devam etmesine rağmen hukuksuz olarak gelip, benim dairemi elimden almaya çalışıyorlar. Elektriğimizi, doğalgazımızı kesiyorlar. Arbedenin sebebi bu. Bunlar benim yaşam hakkım, kestirmiyorum. Neden benim evimi elimden alıyorsunuz? Polisler vazifesinin yapıyorlar ama biraz da benim hakkımı korusunlar” dedi.

“GEREKİRSE MUM YAKIP ÖYLE OTURACAĞIZ”

Evlerinden çıkmak istemeyen mahalle sakinlerinden Saadet Kılıç ise, “Paramızla satın aldığımız evlerimizden sokağa atıyorlar. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Emekli insanlarız, aldığımız maaşla kiraya çıkmamız mümkün değil. Her gün suyumuzu, elektriğimizi kesmekle tehdit ediliyoruz. Polis, sularımızı kesmek için gelmiş. Bu zabıtanın görevi ama polis geliyor. Polisle biz yüz yüze geliyoruz. Sonuna kadar buradayız. Gerekirse mum yakıp, öyle oturacağız. Evimizden çıkmıyoruz. Gerekirse suyu da arabayla taşıyacağız. Biz evimizdeyiz, gitmiyoruz. Yerinde kentsel dönüşümse eğer, bize yerinde evimizi versinler. Sözleşme imzalayalım, öyle gidelim. Biz böyle gitmiyoruz” diye konuştu.

PUBG Mobile EMEA Şampiyonası 150 Bin Dolarlık Ödül ile Başlıyor


PUBG Mobile

Başta Türkiye olmak üzere PMPL CIS ve Batı Avrupa bölgesi takımları,150 bin dolarlık ödül ve PUBG MOBILE EMEA Şampiyonası 1. Sezonu’nu kazanmak için PMPL Arabistan, PMCO Afrika ve EMEA Ligi 2020’den profesyonel takımlarla savaşacak.

PUBG MOBILE’da EMEA bölgesinin en iyi 16 takımı, toplamda 150 bin dolarlık ödül havuzuna sahip PUBG MOBILE Pro Ligi EMEA Şampiyonası 1. Sezonu’nu kazanmak için kıyasıya yarışacak. 24 Haziran’da başlayacak maçlar, dört gün boyunca devam edecek.

Şampiyonada PMPL CISPMPL Türkiye ve PMPL Batı Avrupa’dan üçer takım, PMPL Arabistan’dan beş takım, PMCO Afrika’nın lider takımı ve EMEA Ligi 2020’nin şampiyon takımı yer alacak. 

PUBG MOBILE Pro Ligi EMEA Şampiyonası 1. Sezonu’na CIS bölgesinden Team Unique, 1218 ve Konina Power katılırken, PMPL Türkiye’den ise Next Rüya Gaming, World Of Wonders ve Futbolist ekipleri yarışacak. PMPL Batı Avrupa’dan katılımcılar Panda, Destiny ve GODSENT takımları olacak. EMEA Ligi 2020’nin kazananı Natus Vincere de şampiyonaya katılacak bir diğer ekip olarak öne çıkıyor.

PUBG MOBILE EMEA Şampiyonası 1. Sezonu’nu 24-27 Haziran tarihleri arasında PUBG MOBILE’ın Türkçe yayınıyla izleyebilirsiniz. Şampiyona yayınları her gün saat 19:00’da başlayacak.

Şampiyonanın resmi akıllı telefon sponsoru ise Xiaomi. Xiaomi’nin Redmi Note 10 serisi akıllı telefonları, kullanıcılarına oyun deneyiminin sınırlarını zorlama fırsatı sunuyor. 

PUBG Mobile EMEA Şampiyonası 1. Sezonu takım listesi:

 • Natus Vincere (EMEA Ligi 2020 Şampiyonu)
 • SLIME 4KT (PMCO Afrika)
 • Team Unique (PMPL CIS)
 • 1218 (PMPL CIS)
 • KoninaPower (PMPL CIS)
 • Next Rüya Gaming (PMPL Türkiye)
 • World Of Wonders (PMPL Türkiye)
 • Futbolist (PMPL Türkiye)
 • Panda (PMPL Batı Avrupa)
 • Destiny (PMPL Batı Avrupa)
 • GODSENT (PMPL Batı Avrupa)
 • GUNZ Esports (PMPL Arabistan)
 • Rico Infinity Team (PMPL Arabistan)
 • Sudor Esports (PMPL Arabistan)
 • NASR Esports (PMPL Arabistan)
 • FATE Esports (PMPL Arabistan) 

PUBG MOBILE Türkiye Twitch Kanalı: http://twitch.tv/pubgmobileTR

PUBG MOBILE Türkiye YouTube Kanalı: https://www.youtube.com/pubgmobiletürkiye

PUBG MOBILE E-Spor YouTube Kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCmeeY9kzNswUpbYyJntb3Aw

2 Altcoin Projesinden Büyük Ortaklık! Neden Önemli?


En iyi NFT ve Blockchain oyun platformu Enjin (ENJ), likidite kilit açma platformu Unbound Finance (UND) ile stratejik bir ortaklık kurdu. İşte kritik altcoin ortaklığının detayları…

Güçlü altcoin Enjin (ENJ), Unbound Finance (UND) ile stratejik olarak ortaklık kurdu

Her iki platform arasındaki ortaklık, Unbound Finance (UND) stablecoin’ini hem Efinity hem de Polkadot‘a getirmeye odaklanıyor. İlginç bir şekilde, Polkadot üzerine kurulu olan Efinity, Enjin’in önerdiği NFT parachain olarak da biliniyor. Unbound Finance UND stablecoin’i hem Efinity hem de Polkadot’a tanıtma planı, Unbound tarafından yakın zamanda yapılan bir finansman turunu yakından takip ediyor. 

Önemli Gelişme: 2 Dünya Devinden Bu Altcoin'e Yatırım!

Merkezi olmayan likidite kilidini açma platformu, Pantera Capital ve bir dizi başka VC ve melek yatırımcıları tarafından yönetilen bir finansman turunda 5,8 milyon dolar topladı. Defi gelişiyor ve Unbound piyasadaki yeni gelişmelere odaklanmaya devam ediyor.  Unbound Finance, likiditenin kilidini açmaya odaklanan vesayetsiz bir protokoldür. Bu nedenle, kullanıcıların likidite havuzlarındaki mevcut yatırımlarını etkilemeden daha fazla kazanmalarını mümkün kılar.

Enjin (ENJ) ve Unbound Finance (UND) ortaklığı neler getirecek?

Unbound Finance’ın sunduğu hizmetin önemli bir örneği, UniSwap gibi protokollere likidite sağlayarak elde edilen tokenlerdir. Bu likidite havuzu tokenleri daha sonra Unbound’da UND stablecoin’i almak için teminat olarak kullanılabilir. Ayrıca, Enjin ile olan ortaklık, ilgilenen kişilerin elde edilen UND’yi kullanarak Efinity üzerinden NFT satın almalarını mümkün kılacak. Ortaklık hakkında konuşan Enjin CEO’su Maxim Blagov, Unbound’un yield farmers  “teminatlarını UND’ye dönüştürmek” için yeni yollar sağlamaya çalıştığına dikkat çekti. 

Popüler Analist, Yeni Altcoin Sezonu İçin Tarih Verdi!

Ayrıca Maxim Blagov, Unbound ile el ele çalışmanın, DeFi oyuncularının hızla büyüyen ENJ ekosisteminde yerleşik sayısız fırsatın keyfini çıkarmasını sağlayan bir ortam oluşturacağını da sözlerine ekledi. Maxim Blagov’a göre, ortaklık aynı zamanda Efinity üzerinde kalıcı likidite sağlayacak. Unbound Finance’in kurucusu ve CEO’su Tarun Jaswani de Enjin ile olan ortaklıktan övgüyle bahsetti. 

Unbound Finance hakkında daha fazla bilgi

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, non-custodial, merkezi olmayan ve likidite sağlayan token getirisi oluşturma platformu Unbound, dünyanın ilk gerçekten merkezi olmayan sabit parasını oluşturmayı hedefliyor. Haberlere göre Unbound, şu anda Uniswap, SushiSwap, Balancer, PancakeSwap ve daha fazlası gibi en iyi 12 Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) platformuna dahil edildi. Unbound Finance’in en önemli özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Varlık basımı gerçekleştiğinde sıfır borç özelliği.
 • Tasfiyesiz bir likidite sisteminin oluşumu.
 • Balancer, Uniswap vb. AMM’leri destekleyen özel olarak tasarlanmış izinsiz likidite kilidi sözleşmesi.
 • uETH gibi diğer sentetik varlıkların yanı sıra merkezi olmayan stablecoin UND’nin oluşturulması.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

MEB duyurdu! Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?2021-2022 Okullar ne zaman açılıyor soruları çığ gibi büyüyor. Milyonlarca öğrenci ilk kez okula başlamanın heyecanını yaşayacak. Peki, ilk ders zili ne zaman çalacak? MEB yeni eğitim ve öğretim takviminde okulların başlayacağı tarihi açıkladı. İşte ayrıntılar…

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

2021-2022 döneminde ilk eğitim-öğretim dönemi 13 Eylül 2021 tarihinde başlayacak.

İkinci dönemin başlangıç tarihi ise 7 Şubat 2022 olacak.

17 Haziran 2022 tarihinde ise 2021-2022 eğitim dönemi sona erecek.

Moskova’da son 120 yılın en yüksek haziran sıcaklığıMoskova’da en sıcak gün

TRT’nin aktardığı habere göre, ülkede hava durumundan sorumlu kuruluş Roshydromet, pazartesi günü sıcaklığın 34,7 derece olduğunu aktardı.

1901 yılından bu yana en yüksek haziran ayı sıcaklığı görülen ülkede perşembe ve cuma günleri hava sıcaklığının 35 derecenin üstüne çıkması bekleniyor.

Yetkililer bu sıcaklığın küresel ısınmayla ilgili olduğunu vurguladı. Roshydromet’ten Marina Makarova, “Moskova’da bu günlerde kaydedilen sıcaklıklardaki artışın 120 yılda eşi görülmemiş bir durum” olduğunu aktardı.

SEC ve Ripple Davasında Yeni Gelişme: 24 Haziran Önemli Tarih!


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), eski bir SEC yetkilisi için Ripple (XRP)’ın ifade mahkeme celbini bozmak için harekete geçti. Birçok kişi, söz konusu eski yetkilinin Jay Clayton olabileceğine inanıyor.

SEC, Ripple (XRP)’ın eski yetkili için ifade vermesine itiraz ediyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), sanıklar (Ripple) tarafından eski bir SEC yetkilisine sunulan ifade mahkeme celbini bozmak için 24 Haziran’a kadar bir önerge sunmayı planlıyor. Bu konu için resmi program aşağıdaki belgede yer alıyor. SEC tarafından sunulması planlanan söz konusu önerge, Ripple’ın eski bir SEC yetkilisini yeminli olarak sorgulamak istediği ve SEC’in buna tamamen karşı olduğu için iki taraf arasındaki anlaşmazlıktan kaynaklanıyor. 

Yargıç Netburn, Ripple’ın eski SEC yetkilisini (şu anda bilinmiyor) sorgulayıp sorgulamayacağına karar verecek. SEC ve Ripple arasındaki dava, son 6 ayda uzun bir yol kat etti ve her iki taraf da davanın sonuçlanmasını istese de konu henüz bitmedi. Birçok duruşmanın Ripple lehine olduğu ve birkaçının SEC’in üstünlüğü varmış gibi göründüğü davada birkaç önemli gelişme yaşandı. Bir noktada uzmanlara göre, SEC de anlaşma yolunu seçecek gibi görünüyor.

Eski SEC yetkilisinin kimliği üzerine kripto topluluğu spekülasyonları

Söz konusu eski yetkilinin kimliği hala belirsiz. Ancak kripto topluluğu şimdiden olası isimler üzerinde spekülasyon yapıyor ve geçen yıl Aralık ayında davayı açan eski SEC başkanı Jay Clayton spekülasyonların zirvesinde yer alıyor. Bir kullanıcı konuya yönelik şu yorumda bulundu:

Jay Clayton olduğundan şüpheliyim, doğruyu söylemez. Muhtemelen serbest bıraktıkları eski bir SEC yetkilisi… SEC’in davanın ardındaki gerçek amaçları hakkında gerçeği söylemeye kim istekli olabilir. SEC’e zarar veriyor olmalı, bu yüzden bunu önlemek istiyorlar.

Şimdi her şey hakimin önerge hakkındaki kararına bağlı ve önceki kararlara göre, hareketin reddedilme olasılığı oldukça yüksek. Kriptokoin.comolarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla Ripple haberi için “Ripple’da Jed McCaleb Kâbusu: Yüzmilyonlarca XRP Sattı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz. Ripple (XRP) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

23 Haziran son dakika İstanbul elektrik kesintisi duyuruları! AYEDAŞ-BEDAŞ kesinti sorgulaİstanbul’da elektrik ne zaman gelecek? sorusunun cevabı araştırılıyor. İstanbul elektrik tedarikçisi firmalar İstanbul Anadolu yakasında ve Avrupa yakasında yaşanacak planlı elektrik kesintilerini İstanbullularla paylaştı. İşte İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakası elektrik kesintileri… İstanbul’da 23 Haziran elektrik kesintisi olan ilçeler ne? BEDAŞ, AYEDAŞ elektrik kesintisi sorgula…

AYEDAŞ İSTANBUL ELEKTRİK KESİNTİSİ SORGULA – 23 HAZİRAN

İstanbul elektrik tedarik şirketlerinden AYEDAŞ’ın, Anadolu yakası elektrik tedarik ve arıza işleriyle, BEDAŞ’ın ise Avrupa yakası elektrik tedarik ve arıza işleriyle ilgilendiği biliniyor.

İstanbul Anadolu yakasında yaşanacak planlı elektrik kesintisine dair güncel duyurular, AYEDAŞ internet sitesi üzerinden sorgulanabiliyor.

23 HAZİRAN AYEDAŞ ANADOLU YAKASI ELEKTRİK KESİNTİSİ DUYURULARI İÇİN TIKLAYINIZ

BEDAŞ İSTANBUL ELEKTRİK KESİNTİSİ SORGULA – 23 HAZİRAN

İstanbul Avrupa yakasında yaşanacak planlı elektrik kesintisi yaşanacak ilçelerin ve mahallelerin yer aldığı Planlı Elektrik Kesinti listesine, www.bedas.com.tr web sitesinde ana sayfada Planlı Kesintiler butonundan, mobil web sitesinden ve BEDAŞ 186 mobil uygulamasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca Planlı Elektrik Kesintileri hakkında SMS bilgilendirilmesi almak için de BEDAŞ’a başvurabilirsiniz.

23 HAZİRAN 2021 AVRUPA YAKASI ELEKTRİK KESİNTİLERİNİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ