Beklenen Maçın Galibi BIG! – Espor Gazetesi


son

Oynanacağı açıklandığından itibaren heyecanla beklenen temsilcimiz Sangal vs BIG maçının kazananı 2-1’lik bir skorla BIG oldu. Bir tarafta türk CS:GO izleyicilerinin sıkı bir şekilde takip edip, bir zamanların Space Soldier gibi olmasını istediği Sangal, bir tarafta Türk yıldızımız XANTARES vardı. XANTARES maçın bir gün öncesinde yaptığı yayında “Sangal’ı mı BIG’i mi tutmalıyız sorusuna” tabii ki Sangal’ı tutacaksanız demişti.

Şimdi maçın analizine geçersek ilk haritayı Sangal, Inferno olarak pickledi ve Infernoda, BIG’e karşı gayet kontrollü bir oyun oynadı ve takım olarak dengeli bir K/D oranıyla 16-10 ilk mapi kazanmış oldu. İkinci haritayı BIG, güçlü olduğu Vertigo’yu pickledi ve özellikle tabseN ve tiziaN’ın etkili oyunuyla 16-11 lik skorla kazandı. Skor 1-1 gelmiş olsa bile Sangal, BIG’e bir şekilde karşılık verebildiğini gördüğümüz için tabii ki Mirage haritasında Sangal’ın galibiyeti getirebileceğini hepimiz düşünmüşüzdür. Her ne kadar son haritaya kötü bir başlangıç yapmış olsa bile ki bence haritanın son kısmına kadar bile BIG’e tam olarak karşılık veremeyen sangal bir şekilde maça tutunmaya çalıştı ama bu haritada Türk yıldızımız XANTARES, haritaya iyi başladığı gibi harita boyunca performansını hep yüksek tuttu ve son haritanın kazanılmasında BIG tarafına önemli ölçüde katkı sağladı.

Maçın MVP’si 3 map boyunca geri kalan takıma oranla daha dengeli ve daha fazla katkı verip, 1.21 rating ile oynayan TabseN oldu.

Bu maç sonucunda Sangal 2-1 yenilmiş olsa bile turnuvadan elenmedi. Bu yüzden önümüzdeki zamanlarda belki yeniden bu iki takımı rövanç maçında görebiliriz. Maçın istatistiklerini aşağıda bulabilirsiniz. Önümüzdeki yazılarda görüşmek üzere..

Screen Shot 2021 06 22 at 23.27.51

tecoNe, Beşiktaş Esports’a Transfer Oldu


tecone bjk

Valorant’ta istediği başarıya bir türlü ulaşamayan Beşiktaş Esports, yıldız isim Gökay ”tecoNe” Noğayer ile anlaşmaya vardı. Daha önce birçok kez kadrosunda değişiklik yapan Beşiktaş, bu transfer ile birlikte kadrosunu güçlendirmiş oldu. Resmi açıklamadan önce tecoNe, Beşiktaş Esports VCT kadrosuna kayıt olmuştu. VCT kadrosunun kaydını tecoNe ile tamamlayan Beşiktaş Esports, bu transferini twitter üzerinden bir video ile duyurdu.

Beşiktaş ile anlaşmadan önce tecoNe, twitter üzerinden takım aradığını açıklamıştı. Jett, Reyna ve Sage ajanlarını oynamak istediğini de twitter üzerinden belirtmişti. CS:GO’dan Valorant’a geçiş yapan profesyonel oyunculardan olan tecoNe, daha önce Valorant’ta resmi bir organizasyon adına oynamamıştı. CS:GO’nun en üst seviyelerinden olan FPL’de de mücadele etmişti. tecoNe transferini bitiren 6 kişilik Beşiktaş Esports Valorant kadrosu şöyle:

 • Enes “m4rco” Karaca
 • Arif “daNN” Gümüş
 • Cenk “CombatRy” Erşahin
 • Arif “daNN” Gümüş
 • Serhat “Lauzen” Koca
 • Gökay ”tecoNe” Noğayer

Valorant Hesap Seviyesi Sistemi Açıklandı!


hesap seviyei 2

Riot, oyuncuların Valorant’ta geçirdiği zamanı ödüllendirmek adına Valorant Hesap Seviyesi sistemi getirdi! Oyun modu fark etmeksizin Valorant’ta oynadığınız maçların sonuçlarına ve sürelerine göre artacak olan puanınız, her 5000 puanda bir hesap seviyenizi yükseltecek! Ayrıca, 3. Bölüm’e kadar oyunda geçirdiğiniz zaman da, 1 ile 100 aralığında bir bir seviye ile ödüllendirilecek. Hesap Seviyesi ile ilgili Riot geliştiricileri Lucas Chatwin ve Jon “EvrMoar” Walker tarafından açıklanan ayrıntılı bilgiler şöyle:

3. Bölüm‘de, tüm VALORANT modlarında oynamaya ayırdığınız zamanı takdir etmenin ve bunun için sizi (geriye dönük olarak da) ödüllendirmenin yeni bir yolunu getiriyoruz! Hesabınızdaki oyuncu kartında, oynama miktarınıza göre sayısal bir seviye görünecek ve siz oyuna vakit ayırmaya devam ettikçe bu seviye artacak.

Oyun çıktığından beri ilerleme sistemini geliştirmenin farklı yollarını arıyorduk. Valorant Hesap seviyesi de belli sebeplerden ötürü değerlendirdiğimiz ilk fırsat oldu. Ekibimiz sistemi iyileştirmenin farklı yolları üzerinde çalışmaya devam edecek ve paylaşacağımız daha fazla bilgimiz olduğunda sizi gelişmelerden haberdar edeceğiz. Nasıl çalıştığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Valorant Hesap Seviyesi

VALORANT HESAP SEVİYESİ NEDİR?

Oyunu ister bir saat oynayıp kapatın ister tüm gün oynayın, VALORANT’ta herkese göre çeşitli ödüllendirme yöntemleri var. Fakat dereceli oyunlar dışında da oyuna gösterdiğiniz bağlılığı ve harcadığınız vakti layığıyla ödüllendirebileceğimiz bir sistem eksikti. Hesap seviyesi bunu görmemizi ve ödüllendirmemizi sağlayacak.

Bu, hesabınız için tasarlanan uzun vadeli bir sistem ve oyun içi oyuncu kartının çerçevesinde bulunabilir. Çerçeve her 20 hesap seviyesinde bir değişecek. Böylece, sadece Spike’a Hücum’da oynuyor olsanız bile oyunda ne kadar vakit harcadığınızı görmenizi ve göstermenizi sağlayacak.

jett hesap seviyesi

SEVİYEMİ NASIL YÜKSELTECEĞİM?

Hesabınızın seviyesini yükseltmek için hesap puanı toplamanız gerekiyor.

 • Karşılaşma oynayarak hesap puanı kazanabilirsiniz.
 • Karşılaşma başına kazanacağınız hesap puanı miktarı süreye ve karşılaşmanın sonucuna bağlı.
 • Ayrıca, günün ilk galibiyetinden de bonus hesap puanı kazanacaksınız.
 • Hesap puanı sadece hesap seviyenizi ilerletecek. Yani Savaş Bileti ve ajan kontratlarını ilerletmeyecek.

Karşılaşmanın sonunda kazandığınız hesap puanları hesap seviyenizi ilerletecek. Sonra bu biriken puanlar oyuncu kartınızda gelişen bir hesap seviyesi çerçevesi olarak görünecek.

SEVİYEMİN YÜKSELMESİ İÇİN NE KADAR HESAP PUANI TOPLAMALIYIM?

Valorant Hesap seviyesi her 5000 hesap puanında bir yükselecek. Hesap seviyeniz yükseldikçe hesap seviyesi çerçeveniz de yükselecek.

1. SEVİYEDEN Mİ BAŞLAYACAĞIM?

Valorant’a şimdiye kadar harcadığınız vakte saygı duymak adına 3.0 Yaması’yla birlikte geçmişte oynadığınız karşılaşma sayısına göre bir miktar hesap puanı kazanacaksınız. Bu da şimdiye kadar VALORANT oynadığınız süreye bağlı olarak 1’den 100’e kadar herhangi bir hesap seviyesine (veya daha fazlasına) sahip olabileceğiniz anlamına geliyor. İlk toplu hesap puanını elde ettikten sonra yukarıda açıkladığımız şekilde hesap puanı kazanmayı sürdüreceksiniz.

Kaynak: https://playvalorant.com/tr-tr/news/game-updates/valorant-in-hesap-seviyesi-sistemini-acikliyoruz/

VALORANT 3. Bölüm Yenilikleri! – Espor Gazetesi


Valorant 3 bolum 1

Valorant 1. yılı etkinlikleri devam ederken yeni bölümün gelmesiyle oyunun metası tamamen değişiyor. 3. Bölüm 1. Kısım’da tanışacağımız yeni ajan KAY/O‘nun yanında, İyiliği Paylaş Paketi’ndeki oylarımızla gelecek yeni koleksiyonu göreceğiz. Bunların yanı sıra yepyeni bir rekabet sezonu, yeni savaş bileti ve tabi ki çoğumuzun beklediği oyuncuların oylarıyla belirlenen 1. Yıl Etkinlik Bileti geliyor.

KAY/O

3. Bölümde tanışacağımız yeni öncü ajan KAY/O, rakiplerinin yetenek kullanmasını engelleyen, kör eden ve hatta Killjoy’un nanosürüsüne benzeyen yeteneğiyle hasar verme yeteneklerine sahip. Valorant’a gelen en güçlü ajanlardan biri olduğu düşünülen KAY/O bir robot!

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı iyiligi-paylas-paketi.png

İYİLİĞİ PAYLAŞ PAKETİ

Oyuncuların oylarıyla belirlenen İyiliği Paylaş Paketi 22 Haziran 8 Temmuz tarihleri arasında koleksiyonda olacak. Bu paketin iyi yanlarından biri ise elde edilen silah gelirin %50’si ve aksesuarlardan elde edilen gelirin %100’ü Impact Assets işbirliğiyle Riot Games Toplumsal Etki Fonu‘na aktarılacak.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı savas-bileti.png

3. BÖLÜM 1. KISIM SAVAŞ BİLETİ

Yeni savaş bileti oldukça dikkat çekiyor. Yapboz Ghost ve Kadim Gizemin Anahtarı uğuru gibi içeriklere savaş biletini almadan ulaşmamız mümkün. K/TAK Vandal, Yapboz Bulldog ve Ne Çıkarsa Bahtına spreyi gibi içeriklere ise savaş biletini alarak ulaşabiliyoruz.

REKABETÇİ MODU

Yepyeni bir rekabet modu ile karşı karşıyayız. Bu sezon İmmortal 1,2,3 geri dönüyor. Ayrıca rütbeniz ne olursa olsun en yüksek Diamond 1 başlayabiliyorsunuz. Bunların yanı sıra Kademe Puan Sistemi‘nde ise değişikler olacak.

1. YIL ETKİNLİKLERİ

Valorant 1. Yıl Etkinlikleri’nde sona yaklaşılırken gelecek 1. Yıl Etkinlik Bileti tamamen ücretsiz olacak. Bu biletteki içerikleri oyuncular oylarıyla belirlemişti. 7 bölümden oluşacak savaş biletinin içeriğinde 3. Bölüm oyuncu kartı ve silah uğuru gibi içerikler yer alıyor. Bu bileti tamamlamak için yalnızca 2 haftanız olacak!

Ve son olarak arkadaşlarınızla birlikte oynadıkça daha fazla XP kazanmayı sağlayan grup takviyesini ve wwFest’in dönüşünü de unutmayalım.

Brawl Stars Güncellendi: Dinazorlu Yaz


brawlstars guncelleme

Dünyanın en büyük oyun yayıncılarından olan Supercell, Brawl Stars’ın Haziran 2021 güncellemesini duyurdu. 21 Haziran itibarıyla yayınlanan Brawl Stars güncellemesi ile oyuncular Buzz ve Griff isimli yeni savaşçılara ve iyileştirmelere kavuştu.

Brawl Stars, 21 Haziran itibarıyla yayınlanan Dinazorlu Yaz (#JurassicSplash) güncellemesi ile heyecanı ikiye katlıyor. Brawl Stars tutkunları güncelleme ile birlikte yeni iki karakter Buzz ve Griff’e, yeni görsel ve teknik geliştirmelere kavuşmuş oluyor. İşte yeni güncelleme ile Brawl Stars’a gelen yenilikler:

Ekibe katılan yeni savaşçı: Buzz

Velocirapids’in cankurtaranı olarak Brawl Stars’a eklenen Buzz, bu sezonun yeni Kromatik savaşçısı olarak konumlandırılıyor. Boyu ve kısa kolları nedeniyle işinde pek iyi değil, ancak işini çok ciddiye alıyor ve kuralları uygulamayı, insanlara ne yapmaları ya da ne yapmamaları gerektiğini söylemeyi seviyor.

Ana saldırısı Buzz Eller olan karakter, bu saldırısı ile rakibine geniş açılı 5 tokat atıyor. Buzz’ın süper gücü ise Torpido Atışı. Torpido Atışı ile Buzz, bir halat fırlatarak kendini hedeflediği rakip veya duvarın yanına çekebiliyor, ulaştığı noktadaki rakipleri sersemletebiliyor ve sersemletme süresi katettiği mesafeye göre değişebiliyor. Buzz, Süper yeteneğini yakındaki düşman savaşçılardan pasif olarak şarj edebiliyor, menzili Buzz’ın etrafında bir daire olarak görselleştiriliyor. Buzz iki farklı yıldız gücü ile birlikte geliyor. Güçlü Torpido gücü, Buzz’ın süper saldırılarının minimum sersemletme süresini 0.5 oranında artırıyor. Son olarak Keskin Gözler yıldız gücü ile Buzz, süper doldurma alanını yüzde 33 oranında genişletiyor.

Hem zengin hem tehlikeli: Griff

Destansı savaşçı olarak Brawl Stars’a eklenen Griff, rakiplerini para saldırısı ile etkisiz hale getiriyor. Ana saldırısı Yazı Tura sayesinde Griff, rakiplerine ilerledikçe dağılan 9 adet para fırlatıyor. Para İadesi süper gücü ile Griff, kendi konumuna geri dönen ve her iki yönde hasar veren banknotlar fırlatıyor. Para banknotlarının verdiği hasar, Griff’e olan mesafelerine bağlı olarak artıyor.

Griff tüm bunlarla birlikte Brawl Stars’ın en eğlenceli yıldız güçlerine sahip. Üstü Kalsın ile karakter, ana saldırı hızını artırırken, İş Disiplini eksik sağlığın her 2 saniyede bir yüzde 7 tazelenmesine imkan tanıyor.

Brawl Stars Yeni Aksesuarlar ve Denge Değişiklikleri

 • Rico: Bir sonraki ana saldırısındaki her mermi, her sekmesinde 300 sağlık iyileştirir.
 • Lou: Süper alandaki tüm rakiplerin kar konisi ekstra yüzde 50 dolar.
 • Pam: Bir sonraki saldırısında rakip savaşçıların aldığı her darbe, maksimum cephanelerin yüzde 25’ini kaldırır. Pam, çalınan cephanenin yüzde 50’sini kendisi alır.
 • Edgar: Alacağı 2000 hasarı engelleyen bir kalkan alır. Kalkan zamanla zayıflar.
 • Sandy: Bir sonraki saldırısı, rakibin 1,5 saniyeliğine uykuya dalmasını sağlar. Ancak herhangi bir hasar ile uyanabilirler.
 • Leon: Kendisine ve takım arkadaşlarına görünmezlik alanı yaratmak için lolipopunu düşürür.
 • Spike: Kendisini ve takım arkadaşlarını korumak için 3500 cana sahip büyük bir kaktüs yaratır.
 • Ruffs: Hava desteği çağırır. En yakın düşmanın olduğu geniş bir alanı hedefler ve her vuruşta 700 hasar verir.
 • Gale: Bir hortum oluşturmak için yaprak üfleyicisini kullanır. Bu hortum, onu geçmeye çalışan tüm rakipleri uzaklaştırır.
 • Stu: Sonraki süper gücü duvarları delip geçerek duvarın parçalarını diğer taraftaki düşmanlara doğru fırlayabilir. Her parça rakiplere 500 hasar verir.

Yeni güncelleme ile gelen bazı düzeltmeler

 • Elde edilebilecek hiçbir Efsanevi Savaşçı olmamasına rağmen Savaş kutusunda efsanevi oranı görünmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Dostluk maçlarında Buzz’ın bot olarak çıkmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Sahip olunmayan savaşçılara güç puanı çıkmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Yeni Harita Oluşturucu özelliği olan yavaşlatan zeminin bazı savaşçıları hızlandırması ile ilgili bir sorun düzeltildi.
 • Mezar Depremi’nin Jacky’nin Misilleme yıldız gücünü tetiklemesi sorunu düzeltildi.
 • Carl’ın aynı anda iki kazmaya sahip olmasını sağlayan bir sorun düzeltildi.

LCS Yaz Mevsimi – 3. Hafta Sonuçları
League Championship Series‘de Yaz Mevsimi’nin 3. haftası tamamlandı. Önemli maçların oynandığı haftadan TSM lider çıkmayı başardı. Closer‘ın takımı 100 Thieves çıktığı üç maçtan ikisini kazandı.

Liderlik yarışının kızıştığı LCS Yaz Mevsimi‘nde ilk gün inanılmaz maçlar yaşandı. Lider Cloud9, Evil Geniuses karşısında mağlup oldu. Liderlik yarışındaki ekiplerden Can “Closer” Çelik’in forma giydiği 100 Thieves, Counter Logic Gaming karşısında çok ağır bir mağlubiyet aldı. 100 Thieves maçı skor alamadan tamamlarken CLG karşılaşma boyunca toplam 21 skor elde etti.

TSM ise Immortals karşısında geride olduğu maçı ucundan almaya başardı. Takımın üst koridor oyuncusu Heo “Huni” Seung-hoon’un yaptığı backdoor sonrası maçtan geriye hafızalarda bu görüntüler kaldı:

3. haftanın ilk gününden liderliği eline alan TSM kalan iki maçı da kazanara üçte üç yaptı. 100 Thieves ikinci gün FlyQuest‘i, üçüncü gün de son finalist Team Liquid‘i mağlup ederek ikinci sıraya yükseldi. Son şampiyon Cloud9 ise haftayı galibiyet alamdan kapattı. Son gün TSM‘e mağlup olan C9, bu mağlubiyetin ardından 3. sıraya geriledi. C9 ligde 3. sırayı Team Liquid ile paylaşıyor.

Can “Closer” Çelik, Team Liquid maçının en değerli oyuncusu olarak bu mevsim aldığı MVP sayısını üçe çıkardı. Closer, ligde en çok MVP olan üç oyuncudan biri konumunda.

LCS’de bu hafta oynanan maçların sonuçları:

19 Haziran – Cumartesi

20 Haziran – Pazar

21 Haziran – Pazartesi

LCS Yaz Mevsimi’nde güncel puan durumu:

LCS Yaz Mevsimi Puan Durumu

Zula Mobile Yaz Sezonu 0.22 Güncellemesi


Zula Mobile Yaz Sezonu

Çeşitli geliştirmelerin yapıldığı Zula Mobile’ın 0.22 Güncellemesi’nin ağır topu “Yaz Sezonu”,  heyecanlı görevler ve ödüllerle oyun keyfini üst seviyeye taşıyor.

Türkiye’nin en sevilen MMOFPS türü yerli oyunu Zula’da rekabeti her yere taşımaya imkan veren Zula Mobile’ın, “Yaz Sezonu” dahil pek çok yeniliği içeren 0.22 güncellemesi yayınlandı.

Yeni güncelleme ile ELO formülünde iyileştirme yapılırken tüm metin sistemi de yeniden düzenlendi. TextMeshPro sistemi, metin biçimlendirme konusunda gelişmiş kontrol sağlarken, metin şekillendirme ve doku oluşturma konusunda da rahatlık oluşturacak.

0.22 Güncellemesi’nin oyun severleri en çok mutlu edecek içeriği ise “Yaz Sezonu”. Bu sezon,  farklı görevler ve ödüllerle Zula’da rekabetin dozunu artıracak pek çok yenilik barındırıyor.

Yaz Sezonu’nda neler var?

Zula Mobile’a yazı getiren yeni sezon ile oyuna efsane “Köpek Balığı” eklentileri ve etkinlikler dahil edildi.  

Oyuncuların çok istediği bir düzenleme de yapılarak Yaz Sezonu’nda aşama sayısı 50’den 100’e çıkarıldı. Pass süresinin 2 aya çıkarıldığı sezonda, artık ücretsiz ve premium aşamalar da çok daha fazla ödüle sahip hale geldi.  Güncelleme ile oyuncular aşamaları atlarken görev yapmayı tercih etmezlerse, aşamaları anında Altın ile alabilecek ve topladığı yıldızlar da bakiyelerinde kalmaya devam edecek.

Zula Mobile Yaz Sezonu

 Zula Mobile Yaz Sezonu’na özel birbirinden eşsiz ödüller

Yeni sezonda oyuncular birbirinden eşsiz ödüllere, Zula Pass’ta görevleri  tamamlayarak ulaşabilecek. Birçok yeni ödül ile birlikte “Köpek Balığı” eklentilerinin de geldiği Yaz Sezonu’nda, oyuncular görevleri yerine getirdikçe AK47, AUG, AWP, MPT-76, P90, BORA-12, Cheytac, M468, M4A1, Colt 1911, Desert Eagle, Dragunov, DSR1, FN FAL, G36, Glock 18, Huntsman, Kriss Vector, M3, MAC-10, Scout, UTS 15 ve  XCRL silahlarına özel Köpek Balığı Eklenti Garantili kasalarına sahip olabilecek.

Hilelerin önüne geçecek geliştirmelerin de yapıldığı Zula Mobile Yaz Sezonu 0.22 Güncellemesi’nde, maç içinde yaşanan bazı bağlantı hataları, Havuz Partisi Haritası’ndaki doku hataları gibi konularda düzeltmeler de yapıldı.

Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi – 2. Hafta 2. Gün Sonuçları


fragtist vodafone freezone sampiyonluk ligi

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nin ikinci haftası bugün oynanan maçlarla tamamlandı.

Günün ilk maçında NASR Esports, 5 Ronin karşısında galip geldi. Haftayı ikide iki yaparak kapatan Emirati ekibi, ligde namağlup liderliğini koruyor.

Son şampiyon fastPay Wildcats kanadında ise bugün yüzler güldü. Mevsime 1907 Fenerbahçe Espor galibiyetiyle başlayan ama sonrasında çıktığı iki maçı da kaybeden fastPay Wildcats, Dark Passage karşısında aldığı galibiyetle bir nebze rahatladı.

Galakticos, mevsimin süpriz isimlerinden. Geçtiğimiz hafta maçlarının ikinci gününde son şampiyon fastPay Wildcats‘i mağlup eden takım bu haftayı da Beşiktaş Espor galibiyetiyle beraber ikide iki yaparak kapattı.

Geçtiğimiz mevsimi lider tamamlayan Papara SuperMassive bu hafta da liderliğini sürdürmeyi başardı. Bugün Team Aurora karşısında galibiyete ulaşan Papara SuperMassive haftayı iki galibiyetle kapattı. Team Aurora ise 2020 Yaz Mevsimi’nin son iki haftasında başlayan mağlubiyet serisini 26 maça çıkardı. Team Aurora zaman olarak baktığımızda tam 11 aydır galibiyet yüzü görmüyor.

Günün son karşılaşmasında derbiden galip ayrılan taraf Galatadaray Espor oluyor.

Bugün oynanan maçların sonuçları:

Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi 2. haftanın ardından VFŞL puan durumu:

Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi

BLAST Premier Spring 2021 Şampiyonu Gambit!


gambitblast

Gambit, bir turnuvayı daha şampiyonluk listesine ekledi. Navi’yi net bir skorla 2-0 yenen Gambit, başarılarına başarı eklemeye devam ediyor. Aynı zamanda son şampiyonluklarıyla beraber kasalarına 225.000$ eklediler. Upper Bracket’ten itibaren sadece 1 map vererek şampiyon olduklarını unutmamak gerekiyor.

Bundan bir önce yine Navi ile oynamış olan Gambit, 2 maçtır Navi’yi yenerek, çok daha formda, çok daha iyi bir oyun oynadıklarını arenaya göstermiş oldu diyebiliriz. Final maçına baktığımız zaman Navi’nin pickledi Dust2 mapini Ax1le ve Hobbit’in etkileyici performansıyla 16-12, kendi pickledikleri Mirage mapini ise Sh1ro ve Hobbit’in etkileyici performansıyla 16-11 ile geçtiler.

stats

Navi tarafına baktığımız zaman ise kendi seçtikleri mapte S1mple ve Electronic ortada gözükmezsen, Mirage mapinde her ne kadar S1mple oyuna dahil olmaya çalışsa bile takım olarak yine geride kaldılar ve bir turnuvada daha Gambit’in altında kalmış oldular. BLAST Premier Spring 2021 turnuvasında Navi 2. olarak kasasına 85.000$ eklemiş oldu.

BLAST Premier Spring 2021 MVP’si Hobbit

Maçın MVP’si 1.40 Rating ile S1hro olurken turnuvanın MVP’si 1.21 genel Rating’i ile Hobbit oldu. Hobbit tüm turnuva boyunca çok formdaydı ve bu ödülü çok net bir şekilde hakettiğini görüyoruz.

Shroud, KAY/O Hakkında Konuştu – Espor Gazetesi


shroud judge

Daha önce de Valorant’ta büyük değişikliklere şahit olmuştuk. Ancak 3. Bölüm ile gelecek olan yenilikler, oyunu bir hayli değiştirecek gibi görünüyor. Daha çok nişan alma yeteneklerinin konuşacağı ve yetenekler üzerinden daha az oyun planları kurulabileceği yeni yamada, KAY/O‘da aramıza katılıyor olacak.

Hem silahların hem de yeteneklerin oyun içi fiyatlarında da değişikliğe gidilmesi ile beraber, yetenekleri sindirecek bir ajanı tanıtmak Riot’un mükemmel zamanlama anlayışı olsa gerek! KAY/O’nun yetenek seti de, daha çok silah savaşı odaklı bir oyuna gitme yönündeki amaçları ile tam örtüşüyor. Hem rakiplerinin yeteneklerini sindirebilen, hem de flaş ve molotof ile rakiplerini engelleyen KAY/O, Valorant 3. Bölüm’de hedeflenen oyun değişiklikleri için tasarlanabilecek en iyi ajan belki de.

18 Haziran’da yaptığı Twitch yayınında, eski profesyonel CS:GO oyuncusu Shroud, Riot’u yeni güncelleme ile alakalı büyük ölçüde övdü ve KAY/O’nun neden oyuna iyi geleceğini düşündüğünü açıkladı.

“Yeni karakter havalı. Yetenekleri kesinlikle abartılı değil, genel olarak fonksiyonel görünüyor. Molotof, flaş, bilgi alabileceğin bir yetenek ve sessizliğin (sindirme) var. Genel olarak işlevsel ve iyi dengelenmiş bir karakter gibi görünüyor. Astra çıktığında hepimiz ‘bu bozuk sayılabilecek kadar kontrol sağlıyor’ demiştik. Ancak bu karakterin yetenekleri dengeli ve çok yönlü gibi geliyor.”

Shroud’un da inandığı gibi, KAY/O’nun dengeli ve çok yönlü yetenek kiti sayesinde, kendisi kısa bir süre içerisinde Valorant espor metasının bir parçası haline gelecektir. “Aşırı iyi olduğunu düşünmüyorum, ancak kötü olduğunu da düşünmüyorum. Dengeli olduğu için her takımın kompozisyonuna kolayca uyacaktır.”

Ancak Shroud, sindirilecek ajanın seçilebilmesi gerektiğine inandığını da ekledi “Kimi sindireceğinizi bilmiyorsanız, o zaman birini sindirmenin ya da sindirmeye çalışmanın ne anlamı var? Duvarın arkasında kalan birini sindirmeye çalışıyorsunuz, ancak hangi ajanı sindirdiğinizi öğrenemiyorsanız sindirmenin pek bir anlamı kalmıyor. Düşünsenize, Cypher tuzağı var, Cypher’ın olduğu yere doğru “Sıfır/Nokta” yeteneğini atıyorsunuz ve Cypher’ın sindirildiğini düşünerek hareket ediyorsunuz ancak sindirilen başka biri. Bütün planınız suya düşüyor, bu nedenle de kimi sindirdiğinizi bilmezseniz yeteneğin çok bir anlamı yok yani.”

Riot, 2. Bölümde Yoru ve Astra gibi iki zıt kutup Ajan yayınlamıştı, ancak 3. Bölüm ile gelecek olan KAY/O, oyuncular tarafından hemen kullanılacak ve Valorant metasına damgasını vuracak gibi görünüyor. 22 Haziran’da başlayacak olan yeni bölümü sabırsızlıkla bekliyoruz!