Xiaomi Elektrikli Araç Mı Yapacak? İddialar Onu Gösteriyor!


Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, son zamanlarda gündeme gelen elektrikli otomobil geliştirdiği yönündeki iddialara yanıt verdi. Henüz resmi olarak onaylanmış bir proje bulunmadığını belirten şirket, proje için açık kapı bıraktı.
Geçtiğimiz günlerde Çin merkezli bir haber kaynağı, teknoloji devi Xiaomi’nin otomobil işine giriştiğini öne sürmüştü. Raporda yer alan iddialara göre şirket, otomobil projesini stratejik bir hamle olarak görüyor ve projenin başında da Xiaomi CEO’su Lei Jun bulunuyordu. Apple’dan sonra bir başka teknoloji devinin daha elektrikli otomobil işine girişeceği iddiaları, bir hayli ses getirmişti.

Şimdiyse TechSina’nın haberine göre Çinli üretici, yaptığı resmi açıklamayla elektrikli otomobil iddialarını yalanladı. “Elektrikli Araç Sektörüne Girişle İlgili Raporların Netleştirilmesi” başlıklı açıklamada bu söylentilere yanıt veren Xiaomi, henüz resmi olarak onaylanmış herhangi bir projenin olmadığını bildirdi.

Xiaomi araç iddialarını yalanlamadı!

Xiaomi, ortalıkta dolaşan söylentilerin gerçeği yansıtmadığını ve henüz resmi olarak bir proje oluşturulmadığını söylese de iddiaları tamamıyla reddetmedi. Bu da Çinli şirketin elektrikli otomobil projesi için açık kapı bırakıyor.

Son zamanlarda çeşitli teknoloji firmalarının, özellikle elektrikli otomobil pazarı olmak üzere otomotiv endüstrisine artan bir ilgisi var. Buna Baidu ve Ali gibi Çinli firmaların yanı sıra Apple gibi büyük küresel firmalar da dahil. Şirketler, bu konuda oldukça ciddi görünse de henüz sağlam raporlar yayınlanmadığı için konu hakkında bir şeyler söylemek oldukça güç.

 

The post Xiaomi Elektrikli Araç Mı Yapacak? İddialar Onu Gösteriyor! first appeared on Teknoloji Severlerin Buluşma Noktası.

Vivo Y73s 5G Yeni Fiyatıyla Tekrar Sunulacak!


Çin merkezli akıllı telefon markalarından birisi olan vivo, yepyeni bir bütçe dostu akıllı telefon modeli ürettiğini duyurmuştu. Bununla beraber bugün çıkan telefonun tüm özellikleri ve fiyatına dair birçok bilgi de beraberinde ortaya çıktı. 8GB RAM’e sahip olacak cihaz FHD+ AMOLED ekrana sahip hem de oldukça uygun fiyatıyla…

Çinli teknoloji markalarından olan BBK Electronic’in alt kuruluşu olan vivo, bütçe dostu akıllı telefonunu resmen çıkardı. Firmanın bu yeni akıllı telefonu olan vivo Y73s’in MediaTek Dimensity 720 yonga setine sahip olurken bununla beraber birçok özelliği de uygun fiyatıyla tüketicisine sunuyor.

6,44 inçlik AMOLED ekrana sahip olan cihazın ön kamerası damla çentik olarak tasarlanırken bunun yanında telefonun ekranının 1080 x 2400 piksel FHD+ çözünürlüğe sahip olduğunu belirtelim. Ayrıca cihaz %90,1 oranında ki ekran gövde oranıyla da ekrandan daha fazla verim alınmasını sağlamış durumda. Cihazın bir adet parmak izi okuyucusuna da sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Dimensity 720 yonga setinden gücünü toplayan cihazın 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip olduğunu belirtelim. Android 10 işletim sistemi tabanlı FunTouchOS 10 ile gelen cihazın microSD kar girişine ise maalesef yer verilmemiş. Cihaz, 4.100 mAh değerinde bataryası ile 18 W hızlı şarj özelliğine sahip. Cihazın şarj soketiyle beraber bir de 3,5 mm jak girişi de mevcut.

Telefonun arka kısmında bulunan 48 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP portre lensi kullanıcısına 3 kamerayı beraberinde sunuyor. Ön kısımda ise 16 MP değerinde bir selfie kamerası yer almakta. Ayrıca telefonun fiyatına bakacak olursak cihaz, 1998 yuan (2.345 TL) fiyat etiketine sahip.

Vivo 73s 5G Teknik Özellikleri:

 

 • Ekran: 6,44 inç FHD+ AMOLED
 • İşlemci: MediaTek Dimensity 720
 • RAM: 8 GB
 • Depolama: 128 GB
 • Arka kamera: 48 MP + 8 MP + 2 MP
 • Ön kamera: 16 MP
 • Batarya: 4.100 mAh
 • İşletim sistemi: Android 10 temelli FunTouchOS 10
 • Renk seçenekleri: Silver Moon ve Black Mirror
 • Fiyat: 1998 yuan (2345 TL)

 

The post Vivo Y73s 5G Yeni Fiyatıyla Tekrar Sunulacak! first appeared on Teknoloji Severlerin Buluşma Noktası.

Windows 10’a Yeni bir Video Düzenleme Aracı Geliyor!


Windows 10 işletim sistemine güncellemelerle beraber gelen araçlara bir yenisi daha eklenecek diyebiliriz. Yeni eklenecek olan araç sayesinde basit bir video düzenleme işlemiyle beraber bir d GIF düzenleme ve oluşturma mümkün oluyor. Şu anda Windows 10 işletim sistemi kullanıcıları, Xbox uygulaması üzerinden kullanıma açılan yeni bir özellik sayesinde ekran video kaydını başarılı bir şekilde yapabiliyorlar.

Bunun yanında kullanıcılar, uygulamalar veya oyunlarda gerçekleştirdikleri olayları adım adım kolay bir şekilde video kaydına alabiliyorlar. Firmanın açıklamalarına göre yakın bir tarihte video oluşturma ve GIF oluşturma üzerine yeni bir uygulama geliyor.

Microsoft firması yeni yapmış olduğu açıklamalarına göre daha kolay kullanışa sahip ve çok fazla detaylı düzenleme yapılamayan ancak iş görür bir uygulama üzerinde çalışmalar yapıyor. Bununla beraber yeni gelecek olan güncellemede yer alması beklenen araç sayesinde videoları kesmek, düzenlemek ve GIF’ler oluşturabilmek oldukça kolay hale gelecek.

Microsoft, Windows 10 ile beraber birçok eski programların işlevinin sonlanmasına kara vermişti. Hatta ve hatta müşterilerin yoğun tepkileri olmasaydı şayet, Paint’e bile veda edilebilecekti. Tabi bu kararlar alınırken çoktan birçok uygulama da kaldırılmıştı. Kaldırılan bu uygulamaların arasında ekran kaydı alabildiğimiz ve video oluşturabildiğimiz birçok uygulama da vardı.

Sunulması planlanan yeni güncelleme ile beraber PowerToys güncellemesi ile sonunda Windows 10’da da bir video ve GIF kayıt düzenleme uygulaması olacağı açıklandı. Sunulacak olan bu aracın arayüzü ise oldukça basit bir şekilde olacak ve kullanımı alışılmışın dışına çıkılmadan günümüz programlarına yakın bir tasarıma sahip olacak. Gelecek olan bu yeni araç sayesinde Windows 10 kullanıcıları, kendi ekranlarını veya uygulamalarının da ekran kaydını alabilecekler. Öte yandan uygulama üzerinden GIF oluşturabilecekler.

Şu anda Xbox Game Bar ve çeşitli üçüncü parti uygulamaları kullanılarak Windows 10’da ekran kaydı ve video düzenleme yapılabiliyor olsa da işletim sistemine dahil olan bir uygulama bulunmuyordu. Windows ise kısa bir süre içerisinde yayınlayacağı güncelleme ile beraber bu açığı kapatmak konusunda ısrarlı görünüyor.

The post Windows 10’a Yeni bir Video Düzenleme Aracı Geliyor! first appeared on Teknoloji Severlerin Buluşma Noktası.

Spotify’a Şarkı Sözü ile Arama Doğru Çalışmıyor!


İsveç merkezli müzik akış platformu olan Spotify, masaüstü uygulamasında uzunca bir süredir şarkı sözü ile arama yapabilme özelliğini Android ve İOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlarına getiriyor. Kullanıcılar artık sadece şarkı sözünü yazarak bile istedikleri şarkıyı bulabilecekler.

Herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde ağızımıza takılan şarkı sözleri oluyor. Bu şarkı sözlerinin hangi şarkıya ait olduğunu düşünüp düşünüp duruyoruz. Bunun için birçok uygulama geliştirilmiş olsa da istediğimiz şarkıyı bulamıyoruz. Dünya devi müzik akış platformlarından olan Spotify, bu duruma bir çözüm geliştirdi. Artık kullanıcılar uygulama üzerinden şarkının ismini aratmanın yanında şarkı sözlerini de aratabilecekler.

İsveç merkezli müzik akış platformlarından birisi olan Spotify şirketi, mobil kullanıcılara yönelik oldukça kullanışlı, yeni olsa da esasında masaüstü uygulamasında uzun süredir olan bir özelliği kullanıcısına sunuyor. Getirilen bu yeni özellik ile beraber mobil uygulamaya da eklenmesi ile beraber İOS ve Android kullanıcıları da artık şarkı sözüyle beraber aramalar yapabilecek ve akıllarına takılan şarkıları kolay bir şekilde bulup dinleyebilecekler.

Daha öncesinde belki de hiç duymadığımız bir şarkıyı bilmek tabii ki de zor. Öte yandan ismini bilmediğimiz bir şarkıyı Shazam uygulaması üzerinden rahatlıkla bulabiliyoruz. Öte yandan sadece sözlerinden ufak bir kısmı hafızamıza takılmış olan şarkıları bulmak için Spotify geç de olsa mobil cihazlara bu özelliği sundu.

Spotify’ın mobil uygulamasına eklenmiş olan bu önemli özellik ile böyle bir dert yaratmanıza gerek yok. Kullanıcılar akıllarına takılan şarkıların sözlerini doğrudan arama kısmına yazarlarsa istedikleri şarkılara ulaşabilecekler.

 

The post Spotify’a Şarkı Sözü ile Arama Doğru Çalışmıyor! first appeared on Teknoloji Severlerin Buluşma Noktası.

Windows 10’un Zoom ve Meet Now Karşılaştırması!


Microsoft’un Zoom’a rakip olacak “Meet Now” adında eni bir konferans uygulaması üzerinde çalışmalar yaptığına dair bilgiler çıktı. Build 2021 ile görev çubuğuna eklenebilecek olan özellikleri ile beraber kullanıcılar, herhangi bir hesap oluşturmak zorunda olmayacaklar. Koronavirüs salgınının ardından hepimiz evlerimize hapsolmak zorunda kaldık. Hal böyle olunca çevrimiçi video konferans uygulamalarına olan ilgi de bir hayli artmış durumda. Öte yandan bu süreçle beraber mesajlaşma ve iletişim uygulamaları bir hayli fazla kullanılmaktadır.

Bu süreçte özellikle Zoom uygulaması ile beraber, kullanıcı sayısını bir hayli yükselten en popüler çevrimiçi konferans uygulamalarından birisi oldu demek mümkün. Lakin Microsoft firmasının, Zoom uygulamasının sonunu getirebilecek bir özellikle beraber kullanıcısına oldukça büyük bir kolaylık sağlıyor demek mümkün.

Microsoft’un son işletim sistemi olan Windows 10 işletim sistemine getirmeyi planladığı “Meet Now” adındaki bu kullanışlı özellik esasında oldukça kolay ve pratik bir şekilde kullanabilmektedir.   Öte yandan Build 20211 ile beraber görev çubuğuna eklenecek olan bu çevrimiçi konferans uygulaması, kullanıcıların Microsoft hesabına gerek duymadan bir görüntülü toplantı yapılabilmesine imkan sağlıyor.

Günümüzde Windows 10 işletim sisteminde görüntülü veyahut sesli arama yapabilmek için Skype gibi uygulamalara başvurmamız gerekiyor. Bu durumda ise Skype’ı kullanabilmek için maalesef ki bir hesap oluşturmak veya halihazırda bir hesabınız var ise mevcut hesabınızla giriş yapmak zorunda kalıyorsunuz. Ancak Windows 10 işletim sisteminin yeni eklenecek olan Meet Now özelliği sayesinde herhangi bir hesap açmanıza gerek yok. Oldukça hızlı ve pratik bir şekilde toplantı oluşturmak ve toplantılara katılmanız mümkün olacak.

Öte yandan şu anda beta sürüme sahip olan bu özellik, Windows 10’un görev çubuğuna eklenecek olan Meet Now özelliği sayesinde herkes pratik bir şekilde toplantılara katılabilecek.

Microsoft firması konu ile alakalı yeni bir açıklamada bulunmadığından özelliğin ne zaman tam olarak kullanılabileceğine dair net bir bilgi de bulunmuyor.

 

The post Windows 10’un Zoom ve Meet Now Karşılaştırması! first appeared on Teknoloji Severlerin Buluşma Noktası.

Samsung Uygun Fiyatlı Yeni Tabletini Duyurdu!


Samsung, fiyat performans ürünü yeni tableti olan Galaxy Tab A7’yi piyasaya duyurdu. 10.4 inç ekran büyüklüğüne sahip olan bu tablet, Snapdragon 662’nin yanında 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolamayı kullanıcısına sunuyor. Öte yandan tablet bugün itibarıyla birçok ülkede satışa sunulacak.

Güney Kore’nin dev teknoloji firması olan Samsung, düzenlediği bir etkinlikle beraber en yeni tableti Galaxy Tab A7’yi tablet dünyasına duyurdu. Bununla beraber geniş ekranlı ve büyük bir batarya kapasitesine sahip olan Galaxy Tab A7, kullanıcılarının ilgisini büyük ölçüde topladı diyebiliriz.

Samsung firmasının yapmış olduğu açıklamalara göre Galaxy Tab A7, 10.4 inçlik TFT bir ekran yapısına sahip olarak kullanıcılarıyla buluşacak. Bununla beraber tabletin diğer ekran özelliklerine baktığımızda ise 2.000 x 1.200 piksel çözünürlük ve %80 oranında ekran gövde oranını da beraberinde getiriyor. Ön kameranın dizaynında delikli bir tasarım yerine çerçevelerin içerisine eklendiğini ve 5 MP çözünürlüğe sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung’un tanıtmış olduğu bu yeni tabletinin Qualcomm’un Snapdragon 662 işlemcisinden gücünü aldığını görebiliriz. Ayrıca tabletin 3 GB RAM ve 32 Gb dahili depolama ile beraber geldiğini dile getirirken cihazın depolamasını tam 1 TB’a kadar yükseltebilmenizde mümkün. Biraz önce de belirttiğimiz gibi tabletin oldukça büyük bir batarya kapasitesini içerisinde barındırdığını ve bu bataryanın 7.040 mAh olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu dev batarya hızlı şarj desteği ile kısa bir sürede tam dolum yapabilmektedir. Galaxy A7’nin arka kısmına göz gezdirdiğimizde ise 8 MP çözünürlüğe sahip tek bir kameranın yer aldığını görebiliyoruz.

Samsung Galaxy Tab A7 Teknik Özellikleri

 • Ekran: 10.4 inç büyüklüğünde TFT, 2.000 x 1.200 piksel
 • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 662
 • RAM: 3 GB
 • Depolama: 32 GB
 • Ön Kamera: 5 MP
 • Arka Kamera: 8 MP
 • Batarya: 7.040 mAh

Samsung firması tarafından yapılan açıklamaya göre tanıtılan bu yeni tablet şimdilik bazı ülkelerde satışa sunulmuş durumda. Bununla beraber bu tabletlerin fiyatları hakkında da açıklamada bulunan Samsung listeyi şöyle belirlemiş durumda:

 • Wi-Fi destekli versiyon 245 dolar (yaklaşık 1,900 TL + vergiler)
 • LTE destekli versiyon 300 dolar (yaklaşık 2,350 TL + vergiler)

The post Samsung Uygun Fiyatlı Yeni Tabletini Duyurdu! first appeared on Teknoloji Severlerin Buluşma Noktası.

Football Manager 2021, Xbox Oyun Konsoluna Geliyor!


Sports Interactive firmasının popüler menajerlik oyunu Football Manager’in en son sürümü olan Football Manager 2021’in çıkış tarihi açıklandı. Öte yandan bununla beraber Xbox platformuna da geleceği dile getirilen oyun, oyuncuya başka neler sunuyor?

Geliştirici Sports Interactive, Football Manager Touch ve Football Manager Mobile’a yönelik detayların ortaya koyulduğu duyuruda, Erken erişim sürümünün oyuna tam iki hafta kadar önceden geleceğini açıkladı. Bununla beraber Football Manager, FM21 ile beraber 13 yıllık aradan sonra Xbox evrenine büyük bir dönüş yapıyor.

Sports Interactive oyun geliştirici firma tarafından yapılan açıklamalara göre Football Manager 2021, önümüzdeki ekim ayı içerisinde resmen tanıtılacak ve 24 Kasım tarihi itibarıyla da oyuncularla buluşacak. Oyunun Touch sürümüne göre modellenmiş olan Xbox platformuna yönelik sürümü ise orijinal çıkış tarihi olan 24 Kasım’ı kaçıracak ve bunun yanı sıra aralık ayında piyasaya sürülmüş olacak.

Football Manager oyun serisinin direktörü olan Miles Jacobson, sosyal medya platformu Twitter üzerinden Football Manager 2021’in Playstation’a gelip gelmeyeceği sorusuna şu şekilde cevap verdi: “Bu çok soruluyor ve cevabım için başım belaya girebilir… Xbox’taki arkadaşlarımız yıllarca konsollarına geri dönmemizi istediklerini bildirdiler. Hem FM19 hem de FM20’de döngü, Gamepass’te sona erdi ve şimdi FM21, Xbox One ve Xbox Series X/S’te. Sony bunları yapmadı.”

Football Manager tarafından Football Manager 21 2021 için yapılan paylaşıma ise şu şekilde açıklamalarda bulundu: “Football Manager 2021’in (PC/Mac) 24 Kasım’da Steam ve Epic Games Store’da piyasaya çıkacağını açıklamaktan mutluluk duyuyoruz. Katılım sağlayan dijital mağazalardan* FM21 için ön sipariş veren hayranlar %10 indirim ve oyunun tam çıkış tarihinden yaklaşık iki hafta önce çıkacak Erken Erişim sürümüne erişim kazanacak.

Önceki yıllarda olduğu gibi oyunu Steam aracılığıyla (artık Epic Games de dahil) satın alanlar ayrıca Football Manager 2021 Touch’ı da (PC/Mac) ücretsiz edinecek. Football Manager, Football Manager 2021 Xbox Edition ile 2007’den beri ilk defa Xbox’a geri geliyor. Xbox kumandasıyla tam optimizasyon için dikkatli bir şekilde yeniden tasarlanmıştır ve Microsoft’un Play Anywhere teknolojisi sayesinde oyununuza herhangi bir Windows 10 PC’de devam edebilirsiniz.

Xbox One’a ek olarak FM21 yeni Xbox Series X ve Xbox Series S’de de mevcut olacaktır ve oyunu bu platformların tümünde oynayabilmeniz için tek fiyat olacaktır. Football Manager 2021 Touch (iOS ve Android) ve Football Manager 2021 Mobile (iOS ve Android) için tam çıkış ayrıntıları yakında sunulacaktır ve Nintendo Switch için Football Manager 2021 Touch’ın Aralık’ta seriyi tamamlaması beklenmektedir.”

The post Football Manager 2021, Xbox Oyun Konsoluna Geliyor! first appeared on Teknoloji Severlerin Buluşma Noktası.

Dikkat Dolandırılmayın! Banka Aracılığıyla Dolandırılmaya Dikkat! BDDK Uyardı!


BDDK’nın sitesi gibi kendini tanıtan ve bunun yanında çeşitli kampanyalar sunduklarını iddia ederek birçok banka müşterisinin de bilgilerini çalabilen dolandırıcı sitelere karşı BDDK’dan bir açıklama geldi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu olarak bildiğimiz BDDK, online banka müşterilerin BDDK’ya dahilmiş gibi veya BDDK tarafından düzenlenmiş gibi görünen sahte internet sitelerine karşı dikkatli olmaları konusunda kullanıcıları uyardı. Bu konuyla ilgili şu açıklamaya yer verildi: “Son dönemde kurumumuz tarafından düzenlenmiş gibi görünen sahte internet sitelerinin arttığı ve bu siteler vasıtasıyla banka müşterilerinin hedef alındığı görülmektedir”

BDDK’nın adı ve logosuna ek olarak resmi bir internet sitesinin arka kısmında da taklit edilerek sahte siteler ve sayfaların olduğunu dile getiren kurum, bunun yanında bu sitelere karşı tüm banka müşterilerinin dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı. Bunun yanında BDDK; “BDDK tarafından düzenlenmiş gibi görünen kredi kampanyasına katılım, kredi kartı masraf geri ödeme kampanyasına katılım, kolay kredi kullanımı gibi vaatler sunmakta ve kullanıcılardan T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, isim, cep telefonu, hesap numarası, kullanıcı parolası, kredi kartı numarası, banka kullanıcı kodu ve şifresi gibi kişisel bilgilerin girilmesi talep edilmektedir.

Söz konusu sahte sitelere erişimin engellenmesi, sorumluların tespiti ve cezalandırılması için gerekli idari ve hukuki süreçler işletilmektedir. BDDK kredi veren bir kurum değildir ve kredi vermek, internet sitesi vasıtasıyla banka masraflarının iadesi gibi nedenlerle yukarıda bahsi geçen bilgileri talep etmemektedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına yukarıda belirtilen hususların duyurulmasında fayda mülahaza edilmektedir.”  Sözlerine de yer verdi.

BDDK’nın açıklamalarına göre birçok internet sitesinde dolaşırken banka ve kişisel bilgilerimizi paylaştığımız siteler hakkında dikkatli olmamız gerektiğini çıkarabiliyoruz. Öte yandan resmi bir site olduğunu biliyor olsak da esasında birçok sitenin kopyasının da olabileceğinin farkında olalım. Bu nedenle özellikle bilgi girişi yapabildiğimiz birçok siteye karşı biraz daha dikkatli davranmakta fayda var.

 

The post Dikkat Dolandırılmayın! Banka Aracılığıyla Dolandırılmaya Dikkat! BDDK Uyardı! first appeared on Teknoloji Severlerin Buluşma Noktası.

FIFA 21’de Yer Alan Stadyum Listesi Güncelleniyor!


Oyun dünyasının en sevilen futbol oyunlarından birisi olan FIFA serisi bildiğiniz gibi FIFA 21’i oyun dünyasına sunmaya hazırlanıyor. Bununla beraber FIFA 21’e dair merak edilen birçok şey var. Bunların başında oyuna hangi stadyumların eklendiği diyebiliriz. Oyunda yer alan stadyumlara geçmeden önce, oyun 9 Ekim’de Playstation 4, Xbox One, Nintendo Swtich ve PC platformları için oyun severlere sunulmuş olacak. Öte yandan Sony’nin son konsolu olan Playstation 5 için de FIFA 21, 9 Ekim tarihinde oyun severlere sunulmuş olacak.

FIFA 21’de Yer Alan Tüm Stadyumlar

 

PREMIER LEAGUE

 • Anfield
 • Bramall Lane
 • Craven Cottage
 • Emirates Stadium
 • Etihad Stadium
 • Goodison Park
 • King Power Stadium
 • London Stadium
 • Molineux Stadium
 • Old Trafford
 • Selhurst Park
 • James’ Park
 • Mary’s Stadium
 • Stamford Bridge
 • The Amex Stadium
 • The Hawthorns
 • Tottenham Hotspur Stadium
 • Turf Moor
 • Villa Park

ENGLISH FOOTBALL LEAGUE

 • Cardiff City Stadium
 • Carrow Road
 • Fratton Park
 • KCOM Stadium
 • Kirklees Stadium
 • Kiyan Prince Foundation
 • Liberty Stadium
 • Riverside Stadium
 • Stadium of Light
 • Stoke City FC Stadium
 • Vicarage Road
 • Vitality Stadium

LIGUE 1 UBER EATS

 • Groupama Stadium
 • Orange Vélodrome
 • Parc des Princes

SERIE A TIM

 • San Siro

REST OF WORLD

 • Donbass Arena
 • Otkritie Arena

EREDIVISIE

 • Johan Cruijff ArenA

MLS

 • BC Place
 • CenturyLink Field
 • Dignity Health Sports Park
 • Mercedes-Benz Stadium
 • Providence Park
 • Red Bull Arena (New Jersey)

LIGA BBVA MX

 • Estadio Azteca

MBS PRO LEAGUE

 • King Abdullah Sports City
 • King Fahd Stadium

MEIJI YASUDA J1

 • Panasonic Stadium Suita

INTERNATIONAL

 • Atatürk Olimpiyat Stadı
 • Wembley Stadium

BUNDESLIGA

 • BayArena
 • BORUSSIA-PARK
 • Deutsche Bank Park
 • Mercedes-Benz Arena
 • Olympiastadion
 • Opel Arena
 • PreZero Arena
 • Red Bull Arena (Leipzig)
 • RheinEnergieStadion
 • Signal Iduna Park
 • Stadion An der Alten Försterei
 • VELTINS-Arena
 • Volkswagen Arena
 • wohninvest Weserstadion
 • WWK Arena

BUNDESLIGA 2

 • Benteler-Arena
 • Düsseldorf-Arena
 • HDI-Arena
 • Max-Morlock-Stadion
 • Volksparkstadion

LALIGA SANTANDER

 • Coliseum Alfonso Pérez
 • El Alcoraz
 • Estadio ABANCA-Balaídos
 • Estadio Benito Villamarín
 • Estadio Ciutat de València
 • Estadio de la Cerámica
 • Estadio de Mendizorroza
 • Estadio José Zorrilla
 • Estadio Mestalla
 • Estadio Nuevo Los Cármenes
 • Estadio San Mamés
 • Estadio Santiago Bernabéu
 • Municipal de Ipurua
 • Ramón Sánchez-Pizjuán
 • Reale Arena
 • Wanda Metropolitano

LALIGA SMARTBANK

 • Estadio de Gran Canaria
 • Estadio de Montilivi
 • Estadio de Vallecas
 • Estadio La Rosaleda
 • Municipal de Butarque
 • RCDE Stadium
 • Visit Mallorca Estadi

LIGA PROFESIONAL DE FÚTBOL

 • Libertadores de América (Sadece PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da)
 • Estadio Presidente Perón (Sadece PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da)

GENERIC

 • Al Jayeed Stadium
 • Aloha Park
 • Arena del Centenario
 • Arena D’Oro
 • Court Lane
 • Crown Lane
 • Eastpoint Arena
 • El Grandioso
 • El Libertador
 • Estadio de las Artes
 • Estadio El Medio
 • Estadio Presidente G.Lopes
 • Euro Park
 • FeWC Stadium (Sadece PlayStation 4 ve Xbox One’da)
 • Forest Park Stadium
 • FUT Stadium (Sadece PlayStation 4 ve Xbox One’da – FUT)
 • Ivy Lane
 • Molton Road
 • Dromo
 • Sanderson Park
 • Stade Municipal
 • Stadio Classico
 • Stadion 23. Maj
 • Stadion Europa
 • Stadion Hanguk
 • Stadion Neder
 • Stadion Olympik
 • Town Park
 • Union Park Stadium
 • Waldstadion

VOLTA FOOTBALL (Sadece PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da)

 • Amsterdam Underpass
 • Barcelona
 • Berlin
 • Buenos Aires
 • Cape Town
 • Dubai
 • Lagos
 • London
 • Mexico City
 • Miami
 • Milan
 • New York
 • Paris
 • Paris Streets
 • Parking Lot
 • Rio de Janeiro
 • Rome
 • São Paulo
 • Sydney
 • Tokyo
 • Venice Beach
 • VOLTA Stadium
 • Warehouse

 

 

The post FIFA 21’de Yer Alan Stadyum Listesi Güncelleniyor! first appeared on Teknoloji Severlerin Buluşma Noktası.

Huawei, 5000 mAh Bataryalı Telefonuyla Oldukça İddialı Geliyor!


Dev teknoloji firması Huawei, her yıl bir yeni P Smart serisinden bir telefonu bizlere tanıtıyor. Bu yıl ise tanıtılan telefonun adı P Smart 2021 olarak belirlenmişti. Uzun bir aradan sonra sessizce tanıtılan bu akıllı telefon, fiyatı ve özellikleri ile beraber pek çok kullanıcının ilgisini çekmiş durumda.

Dünyanın ileri gelen Çin merkezli akıllı telefon üreticisi olarak bilinen Huawei markası, bugün sessiz bir şekilde piyasaya bir akıllı telefonunu sürdü. Tanıtılan bu akıllı telefon, kullanıcısına sunduğu özellikleri ile beraber iyi bir alternatif olacak demek mümkün.

Huawei’nin akıllı telefonu Huawei P Smart 2021, 6,67 inçlik FHD+ çözünürlüklü LCD ekranı barındırırken bunun yanında hiçbir Huawei marka akıllı telefonda olmayan ekranın ortasında kamera tasarımı bu telefonda kullanılmış. Öte yandan bu yeni telefon, Huawei’nin bir sonraki akıllı telefonlarında görünecek olan tasarıma ev sahipliği yapıyor demek mümkün.

Cihazın arka kısmına baktığımızda Huawei P Smart 2021 akıllı telefon modeli, bizi Huawei’nin diğer telefonlarında da olan kamera dizaynı ile karşılıyor. Bu kurulum ise: 48 MP’lik ana kamera, 2 MP makro kamera, 2 MP’lik derinlik sensörü ve 8MP’lik ultra geniş açılı kamera kurulumu olarak toplamda 4 adet kameradan oluşuyor. Ön kamera noktasında ise 8 MP çözünürlüklü kamera bulunuyor.

Huawei P Smart 2021 akıllı telefonun yonga setinin ise, Huawei markasının sekiz çekirdekli yonga seti olan Kirin 710A olduğunu görüyoruz. Bu güçlü işlemciye bir de 4 GB RAM ve bununla beraber 128 GB dahili depolama alanı da eşlik etmekte. Öte yandan telefon microSD kart yuvası ile 512 GB’a kadar depolama alanını da kullanıcısına sunuyor.

Huawei P Smart 2021, 5.000 mAh’lik batarya kapasitesi ile gelirken bunun yanında 22,5 W hızlı şarj özelliğiyle de kısa bir süre içerisinde tam dolum sağlayabiliyor. Akıllı telefon 3,5 mm kulaklık girişine ve bunun yanında bir parmak izi sensörünü de içerisinde barındırıyor.

Huawei P Smart 2021 Özellikleri:

 • Ekran: 6,67 inç FHD+ çözünürlüklü LCD
 • İşlemci: Kirin 710A
 • RAM: 4 GB
 • Depolama: 128 GB
 • Arka Kamera: 48 MP ana kamera (f/1,8), 8 MP ultra geniş açılı kamera (f/2,4), 2 MP makro kamera (f/2,4), 2 MP derinlik sensörü (f/2,4)
 • Ön Kamera: 8 MP (f/2,0)
 • Batarya: 5.000 mAh, 22,5 W SuperCharge hızlı şarj desteği
 • Bağlantı: Bluetooth 5.1, 4G
 • İşletim Sistemi: Android 10 tabanlı EMUI 10.1
 • Renkler: Crush Green, Blush Gold, Midnight Black
 • Boyutlar: 76,88 mm x 165,65 mm x 9,26 mm
 • Ağırlık: 206 gram

The post Huawei, 5000 mAh Bataryalı Telefonuyla Oldukça İddialı Geliyor! first appeared on Teknoloji Severlerin Buluşma Noktası.